Czy ktoś pomylił samochody, czy opisy? Właściciel pojazdu - Marcin z Chruszczobrodu zapewnia, że o pomyłce nie może być mowy.

Jego auto to wyraźny sygnał dla wszystkich posiadaczy Fiatów Uno: jeżeli znudził Ci się Fiat, możesz mieć Audi - wystarczy dużo wolnego czasu, bujna fantazja, trochę blachy, części i… niemieckie auto gotowe!

Jak Włoch stał się Niemcem?

Bazą do powstania tego samochodu był Fiat Uno z 1986 roku. Dach samochodu został obniżony o 12 cm. Trzeba było więc na nowo dopasować wszystkie szyby w samochodzie. Pojazd dostał zderzaki i błotniki prosto z Audi A3 i Audi TT. Bryła samochodu została zrobiona ręcznie, z blachy. Zwieńczeniem pierwszego etapu prac było pokrycie karoserii półmatowym czarnym lakierem.

Jednak zmiany stylistyczne to nie wszystko. Samochód został profesjonalnie poszerzony, otrzymał regulowane, pneumatyczne zawieszenie, reflektory ksenonowe i wiele innych dodatków, których jest tak wiele, że nie sposób je zliczyć. Jednostki napędowej nie ruszano. Został Fiatowski silnik 1.3 TURBO. Został jednak wyremontowany, wyposażony w większą chłodnicę powietrza i nowy układ wydechowy.

Aby sprostać nowym osiągom w samochodzie został założony zestaw większych hamulców tarczowych. Teraz Fiat-Audi nie tylko świetnie wygląda, ale zapewnia odpowiednie doznania podczas jazdy. Będą one jeszcze większe, gdy właściciel zamontuje w nim profesjonalny zestaw car-audio wraz z zabudową, co ma nastąpić w niedalekiej przyszłości.

Premiera Fiata A3 tylko na Tuning Show w Krakowie

Trzeba przyznać, że auto prezentuje się wyśmienicie i ciężko przejść obok niego obojętnym. Jak na razie wyjechało z garażu tylko raz, na mały rozruch. Oficjalna premiera oryginalnego projektu odbędzie się podczas Targów Tuning Show i bez wątpienia będzie to jedna z najbardziej spektakularnych modyfikacji tegorocznej edycji!

A mechaniczne bestie opanują Kraków już 7 i 8 maja! Targi Tuning Show to wydarzenie, na którym nie może zabraknąć prawdziwych pasjonatów osiągów, dźwięku, mocy i stylu!