Po debiucie BMW M4 GTS fani niemieckiej marki mają chrapkę na więcej modeli o tak bezkompromisowym charakterze. Wszyscy czekamy na hardkorową wersję naszego ulubionego coupe tego roku, czyli BMW M2. Pogłoski mówią, że w przyszłości taki model dołączy do oferty. Dla niecierpliwych mamy jednak dobrą wiadomość: firma Evolve Automotive zmodyfikowała M2 według własnego uznania i prezentuje model aspirujący do miana GTS.

Tuner przy współpracy z Carbonfiber Dynamics stworzył rasowy model, w którym seryjne elementy karoserii zastąpiono tymi z włókna węglowego. Zaoszczędzone 14 kilogramów przełoży się na lepsze prowadzenie M2 i oczywiście wyższe osiągi. Pod maską pracuje trzylitrowy turbodoładowany silnik. Jego moc wzrosła z 370 KM to do 401 KM, a maksymalny moment obrotowy podskoczył z 465 do 610 Nm. To wynik zastosowania wydajniejszego układu dolotowego, otwartego układu wydechowego i nowej mapy silnika. Poprawę trakcji mają natomiast zapewnić półslicki Toyo Proxes R888, lekkie felgi z aluminium, obniżone i usztywnione zawieszenie (gwintowany Bilstein B16) oraz elementy wzmacniające docisk aerodynamiczny (tylny dyfuzor, lotka pod przednim zderzakiem i spojler na tylnej klapie).

Wydaje nam się, że 401-konne M2 z karbonowym dachem to idealna baza i kierunek dla modelu GTS. Teraz czekamy na odpowiedź BMW. A wam jak podoba się ten model?