Hyundai Tucson po modernizacji nie jest trudny do odróżnienia z wersją przedliftingową. Odmienność najłatwiej można zauważyć z przodu dzięki powiększonej atrapie chłodnicy oraz nieco inaczej ukształtowanemu zderzakowi. Poza tym auto otrzymało w pełni ledowe reflektory. We wnętrzu w zależności od wersji instalowany jest 7- lub 8-calowy ekran. Jednak w przeciwieństwie do poprzednika nie wkomponowano go w deskę rozdzielczą, lecz doczepiono do niej.

Hyundai Tucson jest SUV-em, który może spełniać rolę pojazdu rodzinnego. To oczywiście zasługa przestronnego wnętrza (w obu rzędach siedzeń pod dostatkiem jest miejsca na nogi oraz nad głowami). Kolejnym elementem, który spełnia wymagania familii jest pojemny bagażnik. W wersji benzynowej ma pojemność 513-1503 l, natomiast w odmianie z silnikiem wysokoprężnym pojemność kufra to 502-1492 l.

Hyundai Tucson nie jest prawdziwą terenówką, ale należy do aut, którymi zainteresują się również osoby aktywnie spędzające wolny czas. To oczywiście możliwość wybrania wersji, w której moment obrotowy dostarczany jest na wszystkie koła. Działanie napędu w zupełności wystarczy żeby zapewnić bezpieczne podróżowanie po szutrze czy na śliskiej nawierzchni. W poruszaniu się po większych wybojach pomaga dodatkowo prześwit o wartości 172 mm. Z kolei kąty najścia/zejścia/rampowy mają odpowiednio wartości – 17,9/24,5/19,5 stopnia.

Hyundai Tucson 2.0 CRDi 48V Mild Hybrid Foto: Rafał Sękalski / Auto Świat
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 48V Mild Hybrid

Hyundai Tucson już za 850 zł miesięcznie - sprawdź, ofertę przygotowaną specjalnie dla Ciebie!

Hyundai Tucson nie boi się również holowania przyczep. Jednak ich masa zależna jest od wybranej wersji silnikowej oraz zastosowanej skrzyni biegów. W przypadku benzyniaka o mocy 132 KM oraz 136-konnego diesla (oba z manualną przekładnią) holowany ciężar (hamowany) może ważyć maksymalnie niezbyt imponujące 1400 kg. Jednak już ten sam diesel, ale z automatyczną przekładnią uciągnie do 1600 kg. Taką samą masę może mieć przyczepa w przypadku 177-konnego benzyniaka wyposażonego w dwusprzęgłową skrzynię (dotyczy zarówno wersji z przednim napędem, jak i 4x4). Najcięższa przyczepa, jaką można holować Tucsonem ma masę 1900 kg. Taką dzielnością może wykazać się 177-konny benzyniak z manualną skrzynią i przednim napędem oraz topowy 185-konny diesel w wersji 4x4 i z 8-stopniową automatyczną skrzynią.

Hyundai Tucson – ile to wszystko kosztuje?

Ceny Tucsona zaczynają się od 87 400 zł za auto z bazowym 132-konnym benzyniakiem, z przednim napędem i manualną skrzynią. Z kolei za benzynową odmianę generującą 177 KM zapłacimy minimum 112 400 zł (przedni napęd, manualna przekładnia). Ta wersja silnikowa dostępna jest także z przednim napędem i dwusprzęgłową skrzynią (od 123 400 zł) lub jako 4x4 ze skrzynią automatyczną za 142 400 zł.

Hyundai Tucson z silnikiem Diesla o mocy 136 KM, manualną skrzynią i przednim napędem został wyceniony na minimum 106 400 zł. Ten sam silnik, ale w zestawieniu z dwusprzęgłowym mechanizmem to wydatek od 125 400 zł. W ofercie jest jeszcze 2-litrowy diesel o mocy 185 KM. W tym przypadku w standardzie mamy już 8-stopniową automatyczną skrzynię oraz napęd na obie osie. Tak skonfigurowany Hyundai Tucson kosztuje od 150 400 zł.

Hyundai Tucson N-Line Foto: Igor Kohutnicki / Auto Świat
Hyundai Tucson N-Line

Hyundai Tucson już za 850 zł miesięcznie - sprawdź, ofertę przygotowaną specjalnie dla Ciebie!

Wśród wersji wyposażeniowych wyróżnia się specyfikacja N Line. Tylko w przypadku tej odmiany w standardzie otrzymuje się czarne, błyszczące obudowy zewnętrznych lusterek, zderzaki o innym wzornictwie, atrapę chłodnicy z czarnym wypełnieniem, a we wnętrzu aluminiowe nakładki na pedałach, tapicerkę zamszowo-skórzaną, deskę rozdzielczą wykończoną skórą z czerwonym przeszyciem, a także kierownicę o innym wzorze. W tej postaci Hyundai Tucson występuje z mocniejszym benzyniakiem (od 136 900 zł) oraz z topowym dieslem (157 900 zł).

Hyundai Tucson – naszym zdaniem

Hyundai Tucson to SUV o wyrazistej, a jednocześnie efektownej stylistyce nadwozia. Wnętrze przekonuje materiałami wykończeniowymi wysokiej jakości oraz przestronnością. Z kolei rożne konfiguracje silników, napędu i skrzyń biegów pozwalają każdemu kierowcy wybrać wersję adekwatną do jego potrzeb.

Hyundai Tucson już za 850 zł miesięcznie - sprawdź, ofertę przygotowaną specjalnie dla Ciebie!