Linia Vignale w ofercie amerykańskiej marki jest adresowana do najbardziej wymagających klientów, którzy poza bogatym wyposażeniem mogą liczyć na specjalny standard obsługi premium, w tym: pomoc indywidualnego doradcy, czynną całą dobę infolinię Vignale One Call, wydzielone strefy w salonach Forda czy np. odbiór samochodu na przegląd i jego zwrot we wskazanym miejscu.

Ford Kuga Vignale - nadwozie

Wystarczy rzut oka, żeby natychmiast zdać sobie sprawę z tego, że mamy do czynienia z topową wersją modelu. Decydują o tym chromowane: detale na grillu, obramowania świateł, listwy boczne i na klapie bagażnika, końcówki wydechu i relingi dachowe. Auto ma 19-calowe alufelgi, które komponują się z umięśnioną sylwetką Kugi. Wnętrze urządzono z przepychem. Jest wykończone czarną i białą skórą, a lista wyposażenia obejmuje mnóstwo pozycji dbających o komfort i bezpieczeństwo pasażerów. Na przednich i tylnych siedzeniach miejsca wygospodarowano sporo, a bagażnik oferuje przyzwoite 456 l pojemności.

Ford Kuga Vignale - silnik

Topowy diesel w duecie z dwusprzęgłową skrzynią automatyczną idealnie pasuje do prestiżowego charakteru modelu. Moc 180 KM, płynna praca przekładni i duży moment dostępny już przy 2000 obr./min sprawiają, że Kuga jest elastyczna i dynamiczna. Czasami tylko skrzyni PowerShift zdarzy się zamarudzić przy kick-downie, ale można wówczas skorzystać z łopatek przy kierownicy i ręcznie zmienić bieg.

Ford Kuga Vignale - prowadzenie

O Kudze mieliśmy dobre zdanie i wersja Vignale tylko nas w nim utwierdza. Precyzyjny układ kierowniczy, sprężyste, ale i komfortowe zawieszenie, do tego zwinny napęd 4x4 czynią jazdę tym autem przyjemną i bezpieczną.

Ford Kuga Vignale - koszty

Choć ostatnio Ford obniżył ceny Kugi Vignale, to i tak ponad 160 000 zł za to auto to zbyt duży wydatek. Nieco uboższa wersja Titanium z tym samym napędem jest tańsza o 21 000 zł.

Ford Kuga Vignale - to nam się podoba

Indywidualny charakter modelu, bogate wyposażenie, układ jezdny i dynamiczny silnik.

Ford Kuga Vignale - to nam się nie podoba

Przesadzona cena – testowany egzemplarz po uwzględnieniu opcji kosztował ponad 207 000 zł.

Ford Kuga Vignale - nasza opinia

Ford Kuga to przyjemny i dopracowany kompaktowy SUV, który w wersji Vignale przyprawiono obficie luksusem. Jeśli ten ostatni nie jest waszym priorytetem, to inne odmiany modelu kupicie za bardziej rozsądne pieniądze.