Z całą pewnością to auto wyjątkowo pakowne, które jest w stanie pomieścić niezbędne podczas tygodniowej eskapady bagaże. Jeżeli coś nam się nie zmieści we wnętrzu, to dodatkowo możemy zamontować na relingach bagażnik dachowy. Wnętrze ma wyjątkową możliwość do umieszczenia podręcznych przedmiotów oraz napojów, co z całą pewnością docenia użytkownicy tego auta.

Dwa schowki pod podłoga pasażerów tylnych siedzeń, to z całą pewnością tajemne skrytki na cenne przedmioty. Z powodzeniem zmieści się tam np. laptop, aparat fotograficzny czy kamera filmowa. Praktyczny jest także górny pojemnik w tylnej części pojazdu, do którego mamy łatwy dostęp z wnętrza auta jak i po otwarciu tylnej klapy bagażnika.

Partner Tepee, to auto funkcjonalne, które dysponuje stosunkowo pojemnym bagażnikiem o objętości (do wysokości składanej półki) 544 litrów. Sztywna i dzielona półka pozwala na dodatkowe obciążenie bagażem oraz umożliwia zabranie dodatkowych przedmiotów.

Podczas naszej wakacyjnej wyprawy pokonaliśmy dystans prawie 2 500 kilometrów i przyznać trzeba, iż Peugeot Partner Tepee wyszedł z tej próby z tarczą. To auto funkcjonalne, z praktycznymi rozwiązaniami ułatwiającymi życie kierowcy i pasażerom, a przy tym (co zapewne dla wielu jest kluczowym argumentem) wyjątkowo oszczędne w eksploatacji.

Średnie zużycie paliwa na dystansie 2 500 km to 5,9 l/100 km. Staraliśmy się jechać z wakacyjną prędkością, a więc bez gwałtownych przyspieszeń i dążenia uzyskania do maksymalnych parametrów. Większość trasy dojazdowej do celu podróży (ok. 950 km) staraliśmy się pokonać z prędkością 90-110 km/h, co jak się okazało miało kluczowe znaczenie dla zużycia paliwa. U celu naszej podróży komputer pokładowy wskazywał średnie zużycie 5,8 l/100 km oleju napędowego, co uznać należy za bardzo dobry wynik.

Im szybciej, tym drożej. Zwiększenie prędkości jazdy do 140 km/h, to już wzrost zużycia nawet do 6,7 l/100 km. Partner Tepee 1.6 BlueHDi jest wyjątkowo ekonomiczny w mieście, gdzie bez najmniejszych problemów można osiągnąć średnie zużycie poniżej granicy 6,0 l/100 km.

Pasażerowie we wnętrzu pojazdu nie czują się diesla, który pracuje wyjątkowo cicho, a jedynym zewnętrznym hałasem jest hałas aerodynamiczny. To kolejna pozytywna cecha Partnera Tepee.

Peugeot Partner Tepee 1.6 BlueHDi - dane techniczne

Tepee 5-osobowy - silnik 1.6 BlueHDi 100 Km
Pojeność skokowa (cm3) 1560
Liczba cylindrów 4
Moc maksymalna (KM przy obr./min) 100 / 3750
Maksymalny moment obrotowy (Nm przy obr./min) 254 / 1750
Norma emisji spalin Euro 6
Przekładnia manualna 5 biegowa
Prędkość maksymalna (km/h) 166
Przyspieszenie 0-100 km/h (s) 12,4
Spalanie w cyklu miejskim (l/100 km) 5,1
Spalanie w cyklu pozamiejskim (l/100 km) 3,9
Spalanie w cyklu mieszanym (l/100 km) 4,3
Pojemność zbiornika paliwa (l) 60

Plusem jest także komfort jazdy. Podczas wielogodzinnej jazdy docenimy ergonomiczne walory foteli, które sprawiają wrażenie wyjątkowo twardych. Kierowca ma możliwość regulacji wysokości, ale nie ma możliwości zmiany ustawień podparcia lędźwiowego. Kolejna funkcjonalność, to możliwość złożenia oparć tylnych foteli do pozycji poziomej. Pasażerowie podróżujący na tylnych fotelach mają przed sobą składane stoliki, które jednak podczas podróży okazują się niewystarczająco stabilne.

Kierowca ma optymalne warunki pracy. W bezpośrednim zasięgu przyciski i przełączniki, a także czytelne zegary i wskaźniki. Na wyróżnienia zasługuje centralny wyświetlacz systemu multimedialnego, który można obsługiwać dotykowo. Pokazuje nam parametry dotyczące eksploatacji pojazdu, obsługuje system audio, kamerę cofania oraz nawigację satelitarną. Podczas tygodniowej podróży pokładowa nawigacja nie zawiodła nas ani razu. Poza Polską korzystaliśmy z jej usług w Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Praktycznie wszędzie nas doprowadziła, jest dokładna, a co najważniejsze ani razu nie skierowała nas na fałszywa trasę. Peugeot to jeden z nielicznych producentów, który zadbał o dobrej jakości, a co najważniejsze aktualną mapę Europy. Brawo!

Światła drogowe oraz doświetlające zakręty zasługują również na dobrą ocenę. Kierowca ma optymalnie oświetloną drogę podczas długiej i męczącej jazdy nocą. To kolejna pozytywna cecha tego auta.

Na podstawie tygodniowej przygody z samochodem Peugeot Partner Tepee 1.6 BlueHDi 100 KM w wersji Outdoor (cena katalogowa 82 950 zł), możemy pozytywnie ocenić ten model, jako idealny dla rodziny na dłuższe eskapady, gdzie niezbędny jest duży bagaż oraz komfortowa podróż.

Peugeot Partner Tepee 1.6 BlueHDi – podstawowe wymiary

Wymiar 5-osobowy
Długość całkowita (mm) 4380
Szerokość bez lusterek (mm) 1810
Wysokość bez relingów/relingi (mm) 1801 / 1862
Rozstaw osi (mm) 2728
Wysokość progu załadunku (mm) 582-592
Prześwit (mm) 141-148
Objętość przestrzeni bagażowej do wysokości rolety - 2 rzędy siedzeń (dm3) 544-675