Warto było czekać na ten model. Samochód prezentuje sporo zmian stylistycznych i jest nowocześniejszy. Pojazd jest dowodem na to, że Volvo zapragnęło zmian w designie swoich produktów. Przede wszystkim zwraca uwagę nowym grillem oraz ciekawie wyglądającymi reflektorami przednimi przypominającymi kształtem literę T. Model porusza się na większych 22-calowych kołach. Duży SUV zmieści 7 osób w elegancko wykończonym wnętrzu ze skórzaną tapicerką oraz drewnianymi elementami.

Nowe XC90 zostało oparte na platformie SPA. Pod maską znajdą się zarówno silniki Diesla, jak i benzynowe, jednak najmocniejszą opcją będzie wersja hybrydowa o łącznej mocy 400 KM i momencie obrotowym 640 Nm.

W SUV-ie z napędem hybrydowym typu plug-in, 4-cylindrowa jednostka benzynowa T8 Twin Engine z rodziny Drive-E współpracować będzie z silnikiem elektrycznym. Akumulatory mają możliwość doładowania bezpośrednio z sieci elektrycznej.

Hybrydowe Volvo XC90 ma odznaczać się wyjątkowo niskim spalaniem, które wg producenta wynosi tylko 2 l/100 km. Emisja CO2 została ograniczona do 60 g/km.

Wraz z przyciśnięciem specjalnego włącznika kierowca będzie mógł przełączyć się na tryb miejski – napędzany w pełni elektrycznie, cichy i nieemitujący spalin. Kiedy natomiast potrzebować będziemy większej mocy, możliwy jest szybki powrót do trybu łączącego silnik benzynowy i napęd elektryczny. W tym trybie nowy SUV Volvo będzie mógł przyspieszyć do "setki" w ok. 6 sekund. Docelowo silniki Drive-E będą napędzały wszystkie modele tej marki.

Nowy SUV może być wyposażony także w turbodiesel z gamy silników D5 AWD. Jego parametry to: 225 KM, 470 Nm, o spalaniu ok. 6 l/100 km. Kolejny do wyboru to czterocylindrowy silnik Diesel D4, który generuje 190 KM mocy oraz 400 Nm momentu obrotowego ze średnią spalania ok. 5 l/100 km.

W ofercie znalazły się również dwa silniki benzynowe. Pierwszym jest silnik T6, który oferuje 320 KM i okrągłe 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Drugi to T5 –254 KMi 350 Nm. Nowe Volvo to także nowe technologie poprawiające bezpieczeństwo jazdy.

Model będzie dostępny w sprzedaży w przyszłym roku, a jego cena będzie rozpoczynała się od 229 900 zł.