Polsko-włoski supersamochód nazywa się AGTZ Twin Tail. To wspólne przedsięwzięcie polskiej La Squadry i włoskiego Zagato. Właśnie ujawniono pierwsze oficjalne zdjęcie tego modelu.

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo:

Położona w Katowicach La Squadra to część założonej w 1994 r. Grupy Pietrzak, która w Polsce sprzedaje samochody jednych z najbardziej ekskluzywnych marek, w tym m.in. Bugatti, Ferrari, Koenigsegg, Pagani i Maserati. Z kolei położone pod Mediolanem Zagato to jedna z największych legend motoryzacyjnego designu.

Przeczytaj także: Złoty czas aut za grube pliki złotych. To sprawka HNWI

Założone w 1919 r. Zagato zawsze słynęło z wyjątkowo awangardowych i ekstrawaganckich projektów. Firma stylizowała i budowała nadwozia m.in. dla Ferrari, BMW, Astona Martina, Lamborghini i Lancii. Jej najnowszym dziełem jest właśnie AGTZ Twin Tail.

Polsko-włoskie superauto: AGTZ Twin Tail

AGTZ Twin Tail ma nawiązywać do, jak się wyrażono w komunikacie prasowym, "zapomnianego" bolidu startującego niegdyś w słynnym długodystansowym wyścigu na francuskim torze w Le Mans. Nie wiadomo przy tym, o jaki model chodzi.

Przeczytaj także: Supersamochody lat 80. Od Ferrari F40 do Lamborghini Countach

Twórcy supersamochodu nie podają również żadnych szczegółów technicznych, choć można się domyślić, że "TZ" w "AGTZ" pochodzi od "Tubolare Zagato", czyli superlekkiej konstrukcji nośnej, w której specjalizuje się włoska firma.

Nie wiadomo również w jakiej liczbie sztuk powstanie polsko-włoskie superauto. Komunikat podaje jedynie, że "La Squadra odpowiadać będzie za sprzedaż i marketing".

Wszystkie tajemnice zostaną ujawnione wieczorem 21 lutego 2024 r., kiedy AGTZ Twin Tail zostanie oficjalnie przedstawione.