W tej marce wszystko jest wyjątkowe. Nawet nazwa wersji specjalnej brzmi dostojnie – "6C Villa d’Este". Jak podaje Alfa Romeo w materiałach prasowych, odmiana wyróżnia się wyposażeniem i estetyką, w tym także trójwarstwowym lakierem w czerwonym kolorze Etna, nawiązującym do oryginału z 1949 r.

W polskiej ofercie wersja "6C Villa D’Este" wyposażona jest w silnik benzynowy 2.0 turbo o mocy 200 KM (Giulia) z tylnym napędem oraz 2.0 turbo o mocy 280 KM (Stelvio) z napędem na cztery koła. Obie wersje zostały zestawione z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów. Oprócz lakieru, serię specjalną wyróżniają chromowane ramki szyb bocznych oraz pięciootworowe, lekkie, 21-calowe obręcze kół ze stopów lekkich w modelu Stelvio i 19-calowe w modelu Giulia.

We wnętrzu mamy m.in.: elektrycznie regulowane i podgrzewane fotele pokryte beżową wysokiej jakości skórą włoską, z wyhaftowanym logo "6C Villa d'Este" na przednich zagłówkach. Deska rozdzielcza również pokryta jest miękką skórą i również jest ozdobiona czerwonym logo limitowanej edycji "6C Villa D’Este".

W standardzie oferowane są również aluminiowe łopatki/manetki przy kierownicy służące do zmiany biegów przekładni automatycznej. Nowe modele są wyposażone także w systemy autonomicznej jazdy ADAS 2, kamerę cofania z dynamiczną siatką, przednie i tylne czujniki parkowania, bezprzewodową ładowarkę i automatycznie otwieraną klapę bagażnika.