Wystarczy kliknąć, by ostrzec innych o różnych niespodziankach na drodze. I nie są to jedyne komunikaty o policyjnych kontrolach, Inspekcji Transportu Drogowego czy innych służbach. Można również przekazywać informacje o korkach, wypadkach czy innych zagrożeniach drogowych. To wszystko jest już możliwe w AutoMapie dla Android Auto. Tym samym popularny program do nawigacji zyskuje funkcjonalność znaną m.in. z popularnego Yanosika.

Powiadomienia można nie tylko wysyłać, ale i odbierać. W ramach funkcji AutoRadar w AutoMapie automatycznie pojawią się także wszystkie komunikaty. Twórcy programu deklarują, że ostrzeżenia będą widoczne z odpowiednim wyprzedzeniem, by kierowca miał wystarczająco dużo czasu, by zwiększyć uwagę czy dostosować prędkość. Na tym nie koniec nowości.

Wraz z najświeższą wrześniową aktualizacją wprowadzono także szereg poprawek. AutoMapa powinna zatem zyskać na stabilności pracy, odświeżaniu pozycji widocznej na mapie czy sprawniejszym uruchamianiu.

Program można już pobierać ze sklepu Play. Przypominamy, że Android Auto jest fabrycznie zainstalowany w telefonach z systemem Android 10. W przypadku starszych urządzeń należy pobrać aplikację i zainstalować samodzielnie zainstalować ją w telefonie. Niestety, Android Auto wciąż nie jest oficjalnie dostępny w Polsce, więc pozostaje ściągnąć aplikację spoza sklepu Play (np. ze sklepu Komputer Świata). Nie zapominajmy także o wyrażeniu zgody na instalację spoza sklepu (opcja dostępna w menu ustawień smartfona).