30 lipca 2021 r. od ok. godz. 10:00 kierowcom udostępniony został kolejny odcinek budowanej autostrady A1. Są to 2 km betonowej jezdni na wysokości Kamieńska. Drugi, oddany w lipcu odcinek zwiększa łączną długość betonowej jezdni, z której można korzystać już teraz, do łącznych niemal 18 km.

Ok. godz. 10:00 GDDKiA wprowadziła zmiany w organizacji ruchu. Dla kierowców została otwarta wschodnia część węzła Kamieńsk. Zlikwidowane zostało też tymczasowe rondo — lewa jezdnia A1 została połączona z DW 484 od strony zachodniej.

Autostrada A1 - wkrótce zniknie "gierkówka"

Wykonawca deklaruje, że cała wschodnia jezdnia ma powstać do końca wakacji. Długość całego odcinka liczyć będzie łącznie 25 km, a do oddania pozostało 7 km drogi między Wolą Krzysztoporską i Parzniewicami. Tym samym do końca wakacji cała stara jezdnia tzw. "gierkówki" przejdzie do historii, a po 81-kilometrowym odcinku autostrady A1 kierowcy będą mogli się poruszać po nowej betonowej nawierzchni.

 Foto: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

GDDKiA przypomina, że do jesieni na odcinku Piotrków Trybunalski - Kamieńsk będzie obowiązywał układ ruchu "1+1", czyli jeden pas ruchu w kierunku Łodzi oraz jeden w kierunku Katowic. Układ "2+2" (po dwa pasy ruchu w obu kierunkach) wprowadzony zostanie na początku października.