Policjanci z województw małopolskiego, opolskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego i śląskiego dołączyli do akcji "trzeźwy poranek na A4". Kierowcy jadący tą trasą mogli się więc spodziewać krótkiej kontroli w celu sprawdzenia stanu trzeźwości.

Akcja trwała od godzin porannych 14 listopada (poniedziałek) i zakończyła się o godzinie 8. Wspierana była przez policjantów ze wszystkich województw, przez które prowadzi autostrada A4. Funkcjonariusze byli ustawieni w punktach poboru opłat, na Opolszczyźnie badania prowadziło 20 patroli oznakowanych i nieoznakowanych.

Jak podała policja, na całym odcinku A4 policjanci sprawdzili blisko 11 tys. kierujących, z czego 32 osoby zostały przyłapane na jeździe "na podwójnym gazie".

Trzeźwy poranek na A4 to kontynuacja działań drogówki, która przez cały długi weekend kontrolowała drogi w Polsce. W samym tylko województwie podkarpackim udało się przez weekend skontrolować aż 33 tys. kierowców. Według statystyk policji, od 10 do 13 listopada złapano aż 1209 nietrzeźwych kierowców w całym kraju.