Już standardowa czyli 5-miejscowa wersja BMW 2 Active Tourer wprowadziła wielu fanów BMW. Bo co to za BMW z przednim napędem? Faktycznie ortodoksyjni miłośnicy marki mogą tego modelu nie przyjąć z entuzjazmem, ale to chyba nie z myślą o nich zaprojektowano ten model.

Według mnie BMW 2 Gran Tourer to krok w dobrą stronę, skierowany do osób poszukujących dobrze zrobionego, komfortowego kompaktowego vana. Jednak co to za van który mieści na pokładzie jedynie 5 pasażerów?

Zapewne z tego powodu producent zdecydował się na przygotowanie wersji dla dużych rodzin i już wkrótce bo za kilka tygodni podczas salonu samochodowego w Genewie po raz pierwszy na żywo zobaczymy BMW 2 Active Tourer w wersji 7-osobowej.

4,56 m długości, 1,80 m szerokości i 1,62 m wysokości - to wymiary nowości BMW. Co ona oznaczają? Bawarski van będzie całkiem spory, bowiem w porównaniu z wersją 5-osobową jest o 21 cm dłuższy i 5 centymetrów wyższy, dzięki czemu na pokładzie zmieszczono dodatkowy rząd siedzeń.

Co ciekawe, dzięki zwiększeniu wymiarów w dłuższej wersji Active Tourera tylna (środkowa) kanapa jest przesuwana o 13 cm, zatem komfort na tylnej kanapie powinien być odpowiedni. Dla tych którzy oczekują od długiej wersji możliwości przewożenia długich ładunków producent zaoferuje opcjonalny system składnia oparcia przedniego fotela - dzięki temu maksymalna długość ładunku który pomieści BMW 2 Gran Tourer wynosi 260 cm - to sporo.

BMW 2 Gran Tourer to faktycznie spory van. Jedną z jego większych zalet jest możliwość dowolnej konfiguracji wnętrza. Wszystko wskazuje bowiem na to, że auto będzie standardowo oferowane w wersji 5-osobowej - pojemność bagażnika od 645 do 1905 l, natomiast w wersji 7-osobowej pojemność bagażnika wynosi od 560 do 1820 litrów. Obie wartości wydają się być wystarczające. Zwłaszcza, że pod podłogą bagażnika wygospodarowano miejsce na dodatkowy 100-litrowy schowek.

W momencie debiutu rynkowego przedłużony BMW 2 Active Tourer będzie oferowany z jednym z dwóch silników benzynowych o mocy od 136 do 192 KM, lub jednym z trzech turbodiesli o mocy 116,150 lub 190 KM.