Choć do zdarzenia doszło prawie miesiąc temu, to policjanci prowadzący do dzisiaj nie zatrzymali sprawcy, dlatego zdecydowali się opublikować wizerunek oraz rysopis poszukiwanego 36-latka.

Czytaj: Pasażer uciekał z kontroli drogowej. Nietypowo bronił się przed policją

Poszukiwany Krystian Markowski — wygląd

Mężczyzna jest krępej budowy ciała. Ma ok. 164 cm wzrostu, może ważyć około 87 kg. Twarz owalna, oczy ciemne, śniada cera, czoło wysokie z zakolami, włosy czarne krótkie.

Krystian Markowski śmiertelnie potrącił 49-latka na pasach i uciekł Foto: KPP Aleksandrów Kujawski
Krystian Markowski śmiertelnie potrącił 49-latka na pasach i uciekł

Wszystkie osoby, które wiedzą, gdzie może przebywać mężczyzna prezentowany na zdjęciach, były świadkami zdarzenia lub mogą pomóc policjantom w tej sprawie, proszone są o pilny kontakt pod numerami telefonów: alarmowym 112 lub Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim 47 753 62 00.

Zerknij: Tego słynny zakręt na obwodnicy Bielska-Białej na drodze S1 chyba jeszcze nie widział [WIDEO]

Tragiczny wypadek w Aleksandrowie Kujawskim

Do tragicznego wypadku doszło 25 sierpnia ok. godz. 21 przy ul. Chopina w Aleksandrowie Kujawskim. Jadący z nadmierną szybkością kierowca BMW w trakcie wyprzedzania motorowerzysty potrącił śmiertelnie przechodzącego przez przejście dla pieszych 49-latka. Jak relacjonował portal naszemiasto.pl, pieszy był przez kilka metrów "ciągnięty przez auto", przeleciał przez pojazd i uderzył w kolejny zaparkowany samochód. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia i porzucił swój pojazd na przedmieściach.

Sprawdź: Ciężarówka zepchnęła auto osobowe na bariery. Policja szuka kierowcy [WIDEO]

Potrącenia pieszych — statystyka

Jak wynika z policyjnych statystyk, w 2021 r. odnotowano ponad 4,7 tys. wypadków z udziałem pieszych. Prawie 530 z nich zginęło, a ponad 4,3 tys. odniosło poważne obrażenia ciała.