Zmiany wizualne są trudno zauważalne na pierwszy rzut oka, ale jest ich całkiem sporo. Na początek „świecidełka”. Reflektory ksenonowe zastąpiono odświeżonymi lampami Bi-LED (za dopłatą adaptacyjne). Seryjnie w tej technologii wykonane są także światła przeciwmgielne oraz tylne lampy.

Ponadto zmodyfikowano wloty powietrza i wykończenia zderzaków dla poszczególnych linii stylistycznych (Advantage, Sport, Luxury i M Sport) oraz dodano do gamy dwa lakiery nadwozia (pomarańczowy Sunset i niebieski Snapper Rocks) i nowe wzory obręczy kół.

We wnętrzu najłatwiej zauważyć wielofunkcyjny wyświetlacz z różnymi opcjami prezentacji danych, który może zastąpić klasyczne zegary. Zmiany zaszły również na centralnym ekranie w interfejsie systemu multimedialnego BMW Professional (duże kafelki mają uprościć obsługę). Wzrok przyciągają również galwanizowane detale, elementy chromowane, konsola centralna wykończona czernią na wysoki połysk i nowe kolory tapicerek.

BMW serii 4 Coupe i Gran Coupe otrzymały sztywniejsze zawieszenie. Udoskonalono też dynamikę wzdłużną i poprzeczną, niezależnie od obciążenia pojazdu. Dotyczy to nie zawieszenia standardowego, sportowego M oraz adaptacyjnego. Wszystkie modele mają odznaczać się również lepszą stabilnością przy jeździe na wprost oraz płynniejszym działaniem układu kierowniczego. W modelach od 430d i 430i wzwyż montowane są wysokowydajne opony.

W gamie BMW serii 4 dostępne są te same silniki, jak dotychczas: cztery benzynowe (2.0/184 KM w BMW 420i, 2.0/252 KM w 430i, 3.0 R6/326 KM w 440i) oraz trzy wysokoprężne (2.0/190 KM w BMW 420d, 3.0 R6/258 KM w 430d, 3.0 R6/313 KM w 435d xDrive). Za dopłatą 12 wariantów modeli dostępnych jest z napędem na 4 koła BMW xDrive (435d w serii). Dodatkowy wariant silnika wysokoprężnego przewidziano wyłącznie do BMW serii 4 Gran Coupe – 418d o mocy 150 KM. NA szczycie oferty znajduje się model M4 z 431-konnym silnikiem 3.0 biturbo.

Nowe modele BMW serii 4 będą dostępne od rozpoczęcia produkcji w marcu 2017 roku. Seria 4 Coupe wytwarzana jest w zakładzie Monachium, Cabrio - w Ratyzbonie, a Gran Coupe - w Dingolfing.