W potężnym BMW, przez tunel środkowy, tuż pod uchwytami na napoje, przebiega wiązka elektryczna. Może się zdarzyć, że rozlany w tamtym miejscu napój spenetruje przewody i doprowadzi do zwarcia. Skutki? Awaryjne zatrzymanie i rachunek na 2,9 tys. dolarów.

BMW X7 - pozew zbiorowy w USA

Przeciwko marce BMW w USA został wytoczony pozew zbiorowy w tej sprawie. Sytuacja ma miejsce w amerykańskim sądzie okręgowym w hrabstwie Orange. Powód stwierdził, że BMW X7 i prawdopodobnie inne modele BMW mają wadę konstrukcyjną, która dotyczy cupholderów – nie wolno ich zamoczyć.

BMW X7 - problem z uchwytami na napoje

Jeśli płyn przedrze się pod plastik, to może przedostać się na przewody modułu sterującego SRS (poduszkami powietrznymi). W efekcie wiązka zostanie zamoczona i może ulec uszkodzeniu, powodując defekt poduszek powietrznych. Jak podaje courthouse.com w skrajnych przypadkach airbagi mogą nawet się samoczynnie zdetonować.

 Foto: BMW

Jeden z przypadków przytoczony w pozwie odnosi się do sytuacji, kiedy to z powodu zalania wiązki samochód przeszedł w tryb awaryjny i zatrzymał się na autostradzie. W opisywanej sytuacji pokrywka napoju nie była dobrze założona i ok. 5 proc. zawartości wylało się. Z tego powodu samochód zatrzymał się awaryjnie na lewym pasie autostrady i nie pozwolił na dalszą jazdę. BMW zostało następnie odholowane do autoryzowanego serwisu, gdzie mechanik oznajmił, że płyn uszkodził wiązkę elektryczną. Koszt usunięcia usterki to 2,9 tys. dolarów, a naprawa nie jest objęta gwarancją.

Ładowanie formularza...