• BP oferuje na wakacje zniżki na paliwo do 30 groszy na litrze
  • Oprócz tego klienci tankujący paliwo dostają kupon rabatowy do wykorzystania w Wild Bean Cafe
  • W wybrane dni paliwo Diesel Ultimate oferowane jest w cenie zwykłego oleju napędowego
  • Promocje sumują się – skorzystanie z jednej nie wyklucza drugiej
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

To – oficjalnie – zwykła wakacyjna promocja. W praktyce – chyba nie do końca. BP: "W tym roku to kwestie wysokich cen najbardziej interesują wielu kierowców — stąd szeroka oferta wakacyjnych promocji od BP. Propozycja »Tańsze wakacje z BP« skierowana jest do wszystkich Klientów BP posiadających kartę Payback - 30 groszy rabatu dla Klientów z kartą zarejestrowaną i 10 groszy rabatu dla Klientów z kartą niezarejestrowaną". Promocja dotyczy także LPG – na to paliwo rabat wynosi 10 groszy na litrze.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Oznacza to, że 10-groszowy rabat na tankowanie dostaje każdy chętny, a 30-groszowy – każdy, kto bierze udział w programie Payback, do którego zresztą w każdej chwili można się zapisać. BP, w przeciwieństwie do Orlenu czy Lotosu, nie wspomina o limitach dotyczących liczby tankowań czy ilości zatankowanego paliwa podlegającego promocji.

Zatankujesz, dostaniesz kawę albo hot doga z rabatem

To nie wszystko. Każdy, kto zatankuje minimum 25 litrów paliwa, dostanie kupon rabatowy do Wild Bean Cafe. 3 zł to niby niedużo, ale to mniej więcej pół hotdoga. Oprócz tego BP oferuje promocję "Hot dog kolektor" – szósty hot dog gratis. Dodatkowo BP kusi promocjami na towar sprzedawane w sklepie na stacji jak np. mrożone kawy, herbaty, itp.

A w czwartki diesel premium w cenie zwykłego

BP informuje również o kontynuacji czwartkowej promocji przewidzianej dla kierowców samochodów z silnikiem Diesla. W każdy czwartek paliwo premium Diesel Utimate można kupić w cenie zwykłego oleju napędowego.

BP w Polsce ma ponad 550 stacji z całodobowymi sklepami i myjniami, na których działa 400 kawiarenek Wild Bean Cafe.

Od początku tygodnia Orlen kusi rabatami

W poniedziałek 27 czerwca na stacjach sieci Orlen ruszyła promocja dla uczestników programu lojalnościowego Vitay. Każdy w okresie wakacji ma prawo zatankować trzy razy w ciągu miesiąca do 50 litrów paliwa ze zniżką 30 groszy na litrze. Posiadacze Karty dużej rodziny otrzymują zniżkę 40 groszy na litrze.

W czwartek z kolei analogiczną ofertę ogłosił Lotos – dotyczy ona uczestników programu lojalnościowego Navigator. Mogą oni zatankować trzy razy w lipcu i trzy razy w sierpniu ze zniżką 30 groszy na litrze. Komunikat sieci odniósł się także do posiadaczy KDR – będą oni mogli liczyć na zniżkę 40 groszy na litrze. Podobnie jak na stacjach Orlen jednorazowa zniżka dotyczy maksymalnie 50 litrów benzyny i ON. Promocja na obu stacjach nie dotyczy LPG.

Oprócz tego, że obowiązują promocje, można spodziewać się niewielkich obniżek cen paliw niezwiązanych z promocjami – od kilkunastu dni spadają powoli ceny hurtowe, zwłaszcza diesla.