Artykuł zawiera linki afiliacyjne

Silnik 1.0 TCe to jedna z nowocześniejszych jednostek w ofercie Dacii, mimo tego producentowi udało się opracować do niej tanią instalacją LPG. Wersja na gaz wymaga dopłaty zaledwie 1000 zł. Trzycylindrowy, turbodoładowany motor TCe 100 LPG dostępny jest aktualnie w Dusterze, Sandero, Sandero Stepway i Loganie.

Samochód może jeździć zarówno na benzynie, jak i na LPG. Zasięg na dwóch pełnych zbiornikach wynosi ponad 1000 km. Zbiornik na gaz znajduje się w miejscu koła zapasowego. Co ważne, układ LPG w samochodach Dacii jest montowany bezpośrednio w zakładzie produkcyjnym, a nie u dilera. Oznacza to prostszą procedurę zamówienia bez wydłużenia okresu oczekiwania na samochód i jedną gwarancję na samochód i układ LPG oraz możliwość napraw i serwisowania samochodu w jednej sieci.

Producent oferuje trzyletnią gwarancję na wersje dwupaliwowe (lub do 100 000 km przebiegu, w zależności od tego, który warunek zostanie spełniony jako pierwszy), a więc taką samą jak na pozostałe samochody z gamy Dacii.