Budowa ursynowskiego odcinka S2 w ramach Południowej Obwodnicy Warszawy jest już na finiszu - informuje warszawski oddział GDDKiA. Niestety, nie wskazano, kiedy tak wyczekiwana inwestycja dla tranzytu na osi wschód – zachód zostanie połączona z już otwartymi nowymi odcinkami trasy S2 w Warszawie.

Jeszcze w maju Małgorzata Tarnowska z GDDKiA w odpowiedzi na pytanie o otwarcie drogi przekazała jedynie plany zakończenia samych budowlanych. "Szacujemy, że wszystkie roboty zakończą się jeszcze w czerwcu br. Umożliwi to przeprowadzenie niezbędnych testów i odbiorów a także uzyskania decyzji o Pozwoleniu na Użytkowanie wydawanej przez WINB" – wyjaśniła w rozmowie z Piotrem Karczmarczykiem.

Nie jest tajemnicą, że S2 w ramach warszawskiej obwodnicy jest już mocno spóźniona. Ostatni etap budowy, czyli przede wszystkim tunel o długości 2,3 km (cały odcinek budowanej drogi mierzy 4,5 km), powinien być oddany do ruchu już w zeszłym roku. Obecnie wciąż trwają ostatnie prace wykończeniowe. Jednym z końcowych etapów jest bowiem realizacja instalacji związanych z systemami bezpieczeństwa. A to nie wszystko.

Otwartą kwestią pozostaje zapewnienie łączności sieci telefonii komórkowej w tunelu. Wciąż bowiem brakuje porozumienia między drogowcami a operatorami sieci telekomunikacyjnych. Dla kierowców to zła wiadomość, gdyż w nowym tunelu w ramach Południowej Obwodnicy Warszawy próżno oczekiwać zasięgu sieci telefonii komórkowej. By uzyskać dostęp do internetu i prowadzić rozmowy, potrzebne są dodatkowe instalacje ze specjalnymi kablami pełniącymi funkcję anten (operatorzy ustalili, że całą infrastrukturę przygotuje sieć Play). Takich póki co wciąż nie ma.

Wojtek Jabczyński z Orange już na początku czerwca alarmował na firmowym blogu: "Drodzy drogowcy prosimy jeszcze raz, pozwólcie operatorom zapewnić zasięg dla waszych kierowców i naszych klientów. Wszystkim będzie jeździło się bezpieczniej i komfortowo. Inaczej narobimy sobie wstydu, że nie potrafiliśmy się dogadać, a tak potrzebna inwestycja pozostanie bez zasięgu telefonii komórkowej".