Jak informuje GDDKiA, inwestycję zrealizuje firma Stecol, a wartość całego kontraktu wyniesie ponad 700 mln zł. Do obowiązków wykonawcy należeć będzie przygotowanie projektów wykonawczych, realizacja robót budowlanych, a także uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. Opracowanie projektów ma zająć 10 miesięcy, natomiast prace budowalne 19 z wyłączeniem okresów zimowych. Odcinek będzie miał długość niespełna 23 km i ominie Sławno częściowo od strony południowej, aby zakończyć się w Słupsku. W ramach realizacji budowy oprócz samej trasy powstaną również cztery węzły drogowe oraz infrastruktura towarzysząca. Umowa zakłada także przebudowę dróg krzyżujących się z nową trasą, powstanie dróg dojazdowych, a także utworzenie awaryjnych wyjazdów i przejazdów.

GDDKiA podpisała umowę na realizację odcinka drogi ekspresowej S6 Sławno - Słupsk Foto: GDDKiA
GDDKiA podpisała umowę na realizację odcinka drogi ekspresowej S6 Sławno - Słupsk

Nowa S6 coraz bliżej ukończenia

Fragment trasy S6 Sławno — Słupsk to kolejny projekt wchodzący w skład trasy w województwach: pomorskim i zachodnio-pomorskim. Od 2015 r. realizowane były odcinki między Goleniowem a Koszalinem, natomiast od 2019 r. kierowcy mogą korzystać już ze 130 km trasy. W lipcu 2021 r. ruszyły roboty związane z ukończeniem obwodnicy Koszalina i Sianowa, a od 2018 r. trwa budowa odcinka Bożegopol Wielki — Obwodnica Trójmiasta, który powinien zostać oddany do użytku pod koniec tego roku.

GDDKiA podpisała umowę na realziację odcinka S6 Sławno - Słupsk Foto: GDDKiA
GDDKiA podpisała umowę na realziację odcinka S6 Sławno - Słupsk

Zakończenie realizacji odcinka Sławno — Słupsk zaplanowane jest na rok 2025. Jest to o tyle ważne, że zgodnie z założeniami do użytkowania ma on być oddany wraz ze wszystkimi innymi zaplanowanymi fragmentami trasy S6. Wówczas całe 300-kilometrowe ekspresowe połączenie Szczecina z Gdańskiem zacznie w pełni funkcjonować.