Tesla Model Y jest jednym z najpopularniejszych samochodów elektrycznych na rynku, a jeszcze niedawno była najczęściej wybieranym nowym samochodem w Europie. Nic dziwnego, że jego odświeżona wersja jest gorąco oczekiwana przez wielu entuzjastów marki.

Model Y na razie bez zmian

Model Y dzieli wiele rozwiązań z Modelem 3, który w zeszłym roku otrzymał dość duży lifting, co spotkało się z pozytywnym odbiorem. To podsyciło apetyt fanów, którzy już mieli nadzieję, że również popularny SUV otrzyma nowy wygląd i ulepszenia, podobne do tych z "trójki". Cóż, nie tym razem.

Mimo rosnących oczekiwań i licznych przypuszczeń odświeżona wersja Modelu Y nie zadebiutuje w tym roku. Musk, odpowiadając na jeden z postów na platformie X, poinformował o tym fakcie, dodając, że jego firma stale udoskonala swoje samochody, co sprawia, że nawet model nowszy o 6 miesięcy jest lepszy od nieznacznie starszego.

Trzeba przyznać, że Elon Musk wykazał się wielką szczerością, przyznając, że nawet kilkumiesięczne auta od Tesli mogą nie mieć pewnych funkcji, które mają nowsze auta. Wiadomo jednak, że dużego liftingu nie będzie w tym roku, ale zapewne odmłodzony Model Y pojawi się w 2025 r. Czas najwyższy, w końcu odmłodzone są już Model S, Model X i Model 3.