Tesla Model 3 to całkowicie nowy samochód amerykańskiej marki. W teście zderzeniowym Euro NCAP spisał się bardzo dobrze, bowiem uzyskał maksymalną notę pięciu gwiazdek. Doskonałe wyniki to w dużej mierze zasługa systemów wspomagania kierowcy – utrzymanie pasa ruchu, aktywny tempomat czy awaryjne hamowanie. 94-procentowy wynik Tesli dotyczący systemów bezpieczeństwa okazał się najlepszy wśród wszystkich aut przebadanych w 2019 roku.

Skoda Scala to kolejny rynkowy nowicjusz sprawdzony w aktualnej grupie pojazdów. Auto, które w gamie czeskiej marki plasuje się pomiędzy Fabią a Octavią, w zakresie ochrony osób dorosłych uzyskała 97-procentowy wynik. Pod tym względem Skoda Scala jest jednym z lepszych niedużych samochodów rodzinnych testowanych przez Euro NCAP. To wynik na poziomie testowanych niedawno Mercedesa klasy A i Mazdy 3.

Euro NCAP testował tym razem dwa Mercedesy

Wśród aut, które sprawdzono tym razem znalazły się dwa Mercedesy – GLE oraz klasa B. Oba samochody okazały się w pełni bezpieczne czego dowodem jest maksymalny, 5-gwiazdkowy wynik.

Kia Ceed oraz DS 3 Crossback zostały ocenione podwójnie. Potencjalni nabywcy tych modeli powinni zapytać o opcjonalny pakiet bezpieczeństwa. Testy Euro NCAP wykazały, że asystenci kierowcy oraz awaryjny hamulec zapewnią lepsze wyniki. Bez tych pomocników oba pojazdy zasłużyły na cztery gwiazdki, a egzemplarze, w których były owe systemy wynik był maksymalny – pięć gwiazdek.