• Ferrari Mondial T Cabrio został wyceniony na niespełna 250 tys. zł
  • To wersja z końca produkcji modelu – z wzdłużnie zamontowanym silnikiem, ale poprzeczną skrzynią biegów
  • Samochód znajduje się obecnie w Hiszpanii, a jego polscy właściciele pozostawili go na szwedzkich blachach
  • Choć to Ferrari, to zmieści się w nim nie jedna, a dwie szukające wrażeń pary

Czerwone Ferrari, w dodatku w wersji z otwartym dachem – czy można sobie wymyślić auto bardziej pasujące do kogoś, kto ma skłonności ekshibicjonistyczne? Takie auta sprawiają, że każdy się ogląda nie tylko za nimi, ale też za ich pasażerami! Ten konkretny egzemplarz kilka miesięcy temu pojawił się w filmie nakręconym przez Owiaks Couple. Yuli i Mateo Owiak, najbardziej rozpoznawana Polska para z branży dla dorosłych – tak sami się przedstawiają na swoim kanale na YouTube.

Niespełna rok temu rodzina Owiaków opublikowała na swoim kanale reportaż z zakupu Ferrari Mondial w Szwecji i z podróży tym autem do Hiszpanii.

Teraz oferta sprzedaży czerwonego Ferrari Mondial TC pojawiła się na stronie Gieldaklasykow.pl oraz w serwisie ogłoszeniowym Autoscout24.

Ferrari od 10 miesięcy czeka na przerejestrowanie

Samochód nadal ma szwedzkie tablice rejestracyjne, a ze zdjęć wynika, że przynajmniej niektóre z usterek, o których nabywców z Polski informował szwedzki sprzedawca, wciąż trapią to auto. Nie wiemy, co jest powodem sprzedaży – być może to, że dotychczasowi właściciele po prostu lubią urozmaicenie i szukają nowych (motoryzacyjnych) wyzwań i pokus.

Oferta sprzedaży Ferrari Mondial TC Foto: autoscout24
Oferta sprzedaży Ferrari Mondial TC

Dla zainteresowanych: Ferrari Mondial TC ma 32-zaworowy silnik V8 o pojemności 3,4 l, 299 KM mocy, 323 Nm momentu obrotowego, rozpędza się do niespełna 250 km/h, a przyspieszenie do setki zajmuje nieco poniżej 6 sekund. Ok. 250 tys. zł to normalna cena jak na dobrze utrzymany egzemplarz tego modelu – auta ze sztywnym dachem są zauważalnie tańsze.