Ferrari informuje, że biorąc pod uwagę zaistniały kryzys humanitarny, firma podjęła decyzję o wstrzymaniu produkcji pojazdów na rynek rosyjski do odwołania. W swoim oświadczeniu kultowa marka zauważa, że uważnie monitoruje sytuację i zawsze będzie przestrzegać wszystkich zasad, przepisów oraz sankcji.

Ferrari: milion euro pomocy dla Ukraińców

Włoska firma podaje również do informacji, że przekazuje 1 mln euro na pomoc dla Ukraińców. Ferrari jest w swoim komunikacje bardzo precyzyjne i konkretnie informuje, że fundusze będą przekazywane za pośrednictwem regionu Emilia-Romania. To właśnie w tym regionie znajduje się Maranello oraz siedziba Ferrari.

Firma zapewnia, że włodarze regionu we współpracy z Czerwonym Krzyżem i UNHCR (Wysoki komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców) będą finansować międzynarodowe projekty humanitarne wspierające Ukrainę, a także lokalne inicjatywy skupiające się na przyjmowaniu uchodźców we Włoszech.

- powiedział dyrektor generalny Ferrari Benedetto Vigna.

Pieniądze trafią do organizacji non-profit

Firma zapowiada również, że pomoc trafi do Associazione Chernobyl di Maranello, Fiorano, Formigine - ONLUS. Co to za instytucja? Jest to stowarzyszenie non-profit, które przeznacza ponad 95% otrzymywanych środków na opiekę i wspieranie dzieci, koncentrując się na specyficznym problemie zdrowotnym wynikającym z ich obecności w Czarnobylu po katastrofie atomowej. W kontekście obecnych zawirowań politycznych warto zauważyć, że statut organizacji mówi o współpracy z Białorusią i realizacji projektów dla dzieci ze skażonych terenów Białorusi.