Plotki na temat nowego Ferrari Purosangue pojawiają się już od jakiegoś czasu. Do sieci trafiły nawet zdjęcia zrobione z ukrycia, które miały przedstawiać przedprodukcyjny model. Teraz Włosi postanowili podzielić się ze światem pierwszym oficjalnym zdjęciem nowego modelu.

Widać na nim jedynie część przodu samochodu, gdzie najbardziej podkreślone są światła, część przetłoczeń i zarys ogromnych wlotów powietrza na zderzaku. Po rozjaśnieniu zdjęcia widać już dokładniej całą sylwetkę pojazdu, która wydaje się dość masywna, spore lusterka i w pełnej krasie ogromny wlot powietrza na zderzaku.

Masywność auta nie jest jednak niczym zaskakującym, bowiem Purosangue ma być odpowiedzią na wielką rynkową modę na SUV-y. Jednak Ferrari nie byłoby sobą, gdyby zaprojektowała zwykłego SUV-a. Według Włochów jest to FUV, czyli "Ferrari Utility Vehicle". Rzeczywiście samochód bardziej przypomina coś na miarę crossovera i shooting breaka, a na zdjęciach z przecieków można było zobaczyć, że jego prześwit nie jest tak duży, jak w podobnych autach konkurencji.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Ferrari Purosangue — premiera w tym roku

Według plotek Purosangue ma być oparte na platformie Ferrari Romy, a pod maską zawita V8 o mocy 650 KM. Niektórzy twierdzą też, że Włosi zdecydują się na zastosowanie silnika V12, choć bardziej prawdopodobny jest układ hybrydowy.

Purosangue ma szanse zostać najpopularniejszym modelem marki, tak jak stało się to w Porsche z Cayennem i w Lamborghini z Urusem. O tym jednak przyjdzie nam się przekonać w przyszłym roku, bowiem według plotek, to właśnie w 2023 r. pierwsze egzemplarze trafią do właścicieli. Wydaje się to bardzo prawdopodobne, zważywszy na to, że Ferrari oficjalnie zapowiedziało premierę na 2022 r.