Sierpień zakończył się dla elektrycznego Mustanga sprzedażą na poziomie 55 egzemplarzy. Choć nie jest to wielka liczba jak na sprzedaż aut, to jest to duża suma jeśli mówimy o elektrykach. Czyni go to najlepiej sprzedającym się osobowym samochodem elektrycznym, z udziałem rynku 10,62 proc, czyli o 2,5 proc. więcej niż drugi samochód w rankingu. Znakomitą większość samochodów zamówiły firmy. To aż 93 proc. sprzedaży modelu. Klienci indywidualni kupili cztery samochody.

Od rozpoczęcia sprzedaży samochodu, kupionych zostało 69 egzemplarzy w Polsce. Prognozy Forda mówią, że liczba ta będzie dynamicznie rosnąć. Samochody kupione w przedsprzedaży są sukcesywnie dostarczane, a wysokie zainteresowanie autami spowodowało, że Ford Polska dostał dodatkową pulę samochodów, zatem jest on cały czas dostępny w sprzedaży we wszystkich wersjach.

Mustang Mach-E jest dostępny w programie dofinansowania zakupu samochodów bezemisyjnych "Mój elektryk", w kwocie do nawet 27 tys. złotych.

Mustang Mach-E w Europie

Wydaje się, że Mach-E, to strzał w dziesiątkę, bowiem sprzedaje się on wyśmienicie nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie. W Norwegii, kraju, który jest kojarzony z elektrykami, samochód znajduje się na szczycie listy sprzedaży ogółem.

Podobnie jak w kraju nad Wisłą, również w Portugalii Mach-E został najlepiej sprzedającym się osobowym elektrykiem w sierpniu, a w Holandii znalazł się wśród pięciu najlepiej sprzedających się aut ogólnie.

Samochód dopiero niedawno ujrzał światło dziennie, a w lipcu w Europie był już siódmym najczęściej wybieranym samochodem wśród elektryków. Wtedy auto nie było jeszcze nawet oferowane na wszystkich rynkach, a na innych wtedy pierwsze auta były dostarczane do klientów.

"To dane, na które czekaliśmy. Potwierdzają one, że to nie tylko my – pracownicy Forda – jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do tego modelu, ale także, że klienci pokochali Mustanga Mach-E. Biorąc jednak pod uwagę jego zachwycającą stylistykę, dynamikę godną muscle cara oraz innowacyjne technologie zapewniające imponujący zasięg nie mogło być inaczej. To bardzo mocne argumenty przemawiające za tym, że Mustang Mach-E może długo pozostać jednym z najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych w Polsce i w Europie" — powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.