Z racji wielu pytań ze strony brytyjskich sił policyjnych poszukujących ekologicznej alternatywy dla obecnych pojazdów zbudowano kompletny, testowy radiowóz. Standardowego Forda Mustanga Mach-E oceniła już Metropolitalna Służba Policyjna, a na okazję wypróbowania nowego pojazdu czekają również siły Sussex, Surrey, South Wales, Dyfed Powys, Devon & Cornwall oraz Police Scotland.

Demonstracyjna wersja to Ford Mustang Mach-E Standard Range AWD (napęd na wszystkie koła). Ford planuje również wersję Extended Range w wersjach RWD (napęd na tylne koła) i AWD. Akumulatory o powiększonej pojemności zapewniłyby policji większy zasięg, a tym samym skuteczniejsze wykorzystanie samochodu podczas służby.

Ford Mustang Mach-E w wersji GT ma silnik o mocy 465 KM i w zakresie 0-100 km/h rozpędza się po imponujących 3,7 s. Z pewnością superszybkie przyspieszenie będzie przydatną bronią w walce z przestępcami. Jednocześnie nie podlega dyskusji ekologiczny aspekt podczas użytkowania elektrycznego radiowozu.

Ford Mustang Mach-E – elektryczny mocarz

Ford Mustang Mach-E jest już rekordzistą Guinnessa, który osiągnął najniższe zużycie energii podczas podróży samochodem elektrycznym. Jednocześnie w najlepszej wersji, przy akumulatorach naładowanych w 100 proc. – szczyci się zasięgiem wynoszącym aż 610 km.

W przypadku policyjnej wersji inżynierowie Forda nie zapomnieli o zasilaniu niebieskich świateł sygnalizacyjnych umieszczonych na dachu. "Zasilanie niebieskiego światła realizowane jest prądem zgromadzonym w 12-woltowym akumulatorze, a nie z akumulatora napędowego" – mówi Terry Adams, kierownik sprzedaży bezpośredniej Blue Light, Ford of Britain and Ireland. "W przyszłości będziemy dążyć do zwiększenia pojemności tej baterii, aby umożliwić zamontowanie dodatkowego wyposażenia" – dodaje.

Ford Mustang Mach-E – zbudowany przez najlepszych

Konwersję oryginalnego Forda Mustanga Mach-E na radiowóz przeprowadził długoletni partner Forda – Safeguard SVP z siedzibą w Essex. Wśród wyposażenia zamontowanego w aucie koncepcyjnym znajdują się wykonane na zamówienie uchwyty montażowe i wsporniki, które zapewniają optymalne użycie przy minimalnym uszkodzeniu pojazdu.

Całe oświetlenie składa się z ledowych diod, a tym samym udało się zminimalizować pobór prądu. Tymczasem malowanie to pierwszy projekt, który wykorzystuje materiał o wysokiej jakości, a jednocześnie spełnia restrykcyjne wymagania dotyczące widoczności w dzień i w nocy.