Czy istnieje coś takiego jak przeznaczenie? Trudno powiedzieć, jednak czasem świat obiegają informacje o osobach, które przeznaczenie oszukały zupełnie przypadkiem, unikając wypadku, który z dużą dozą prawdopodobieństwa mógłby okazać się śmiertelny. Jeśli rzeczywiście przeznaczenie istnieje i da się je oszukać, ten kierowca właśnie czegoś takiego dokonał.

Do sieci trafiło nagranie z kamery znajdującą się w jednym z dzwonków do domu w USA. Obraz przedstawia ulicę, przy której rosną dorodne, wysokie drzewa. Nic nie wydaje się tutaj podejrzane, nie widać mocnego wiatru, a ulicą spokojnie przejeżdża samochód. W pewnym momencie ten sielankowy spokój przerywa głośna seria trzasków, sygnalizujących, że dzieje się coś niepokojącego.

W tym samym momencie z lewej strony pojawia się także samochód, który niespiesznym tempem pokonuje ulicę. W chwili, gdy auto przejeżdża pod jednym z drzew, załamuje się jego duża część i spada na jezdnię. Przejeżdżający pojazd przejechał w idealnym momencie, zostało jedynie dotknięte przez liście gałęzi, ale poza tym nic się nie stało. Kierowca auta zapewne zauważył, jakie niebezpieczeństwo na niego czyhało, dopiero gdy już przejechał.

Wyjątkowe szczęście

Można powiedzieć, że kierowca miał wyjątkowe szczęście, bo gdyby jechał tylko trochę wolniej, albo wyruszył w drogę chwilę później, mógłby zostać zgnieciony przez spadający konar. Co więcej, poza trzaskami nie było żadnych sygnałów, że konar może spaść. Tego pasażer auta mógł nawet nie usłyszeć ze względu na wyciszenie kabiny czy chociażby włączoną muzykę, dlatego nie wiedział, że będzie musiał uniknąć niebezpieczeństwa.

Ważne jednak jest to, by widząc stare, spróchniałe drzewo znajdujące się blisko jezdni lub chodnika, zadzwonić do służb i je o tym poinformować.