W związku z brakiem przewidywalności członkowie Komitetu i Rady Fundacji "Comité permanent du Salon international de l'automobile de Genève" podczas spotkania w Brnie zdecydowali, że międzynarodowy salon Geneva International Motor Show (GIMS) w 2023 r. odbędzie się wyłącznie w Katarze. Jak podkreśliła Maurice Turettini, prezes fundacji, do podjęcia tego kroku skłoniła niepewność w globalnej ekonomii i geopolityce, a także ryzyko związane z rozwojem pandemii.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Pierwotnie genewski salon miał odbyć się w dwóch edycjach — pierwsza w dniach 14-19 lutego 2023 w Palexpo w Genewie oraz druga, światowa premiera, w listopadzie w Doha w Katarze. Ale uzasadniając swoje decyzje brakiem pewności, wielu producentów samochodowych przekazało organizatorom, że nie jest w stanie zobowiązać się do udziału w europejskim wydarzeniu.

W efekcie pierwsza edycja Geneva International Motor Show Qatar odbędzie się w listopadzie 2023 roku w Doha Exhibition and Convention Center (DECC) oraz w kilku innych miejscach. Jak zapowiadają organizatorzy, zbliżające się wydarzenie ma zaoferować wiele unikatowych i niesamowitych doświadczeń związanych z jazdą.