Hellcat, czyli "piekielny kot" nigdy nie był dostępny w Europie, jednak to nadal smutna wiadomość dla osób zakochanych w klasycznej motoryzacji. To już ostatnie chwile na zakup auta z tym piekielnie mocnym V8, więc jeśli się nad tym zastanawiałeś, to lepiej szybko reaguj. Importerzy na pewno ci w tym pomogą.

Silnik Hellcat zostanie z nami do 2023 r. To informacja przekazana przez szefa Dodge’a. Występuje on w modelach Challenger, Durango i Charger. Jest to jednostka o pojemności 6,2 litra, która wytwarza moc od 702 do 840 koni mechanicznych.

Dalsza część tekstu pod podcastem

Kolejny muscle car Dodge'a będzie elektryczny

Dodge przygotowuje się do wprowadzenia na rynek elektrycznego muscle cara w 2024 r. pod nazwą eMuscle. Samochód koncepcyjny zostanie ujawniony w przyszłym roku. Raczej nie ma co obawiać się o moc tego auta, jednak ryk V8 odejdzie w zapomnienie.

Pojawiają się także plotki, że zanim Hellcat odejdzie, pojawi się jeszcze specjalna ostatnia edycja. Ma być ona dostępna we wszystkich modelach, w których do tej pory występował, a jego moc zostanie podniesiona.

Choć wraz ze śmiercią Hellcata, Dodge nie usuwa innych V8, to ich koniec wydaje się jedynie kwestią czasu.

Ładowanie formularza...