Jaguar Land Rover jest od lat oficjalnym dostawcą samochodów dla brytyjskiego dworu. Flota Elżbiety II ma w swoim parku wiele modeli, ale jak wiadomo królowa brytyjska do swoich ulubionych zalicza auta terenowe.

Najnowszym autem brytyjskiego dworu jest Range Rover Hybrid LWB, który przygotowany został przez Special Vehicle Operarions, który zajmuje się budową specjalnych aut. Przykładem może być tu Jaguar F-Type Project 7.

Królewski Range Rover ma przedłużoną karoserię z rozstawem osi 3120 mm. Jest napędzany sześciocylindrowym silnikiem wysokoprężnym o pojemności skokowej 3.0 l oraz elektrycznym, które współpracują z ośmiostopniowym automatem. Łączna ich moc to 340 KM i maksymalny moment obrotowy 700 Nm.

Range Rover Hybrid LWB State Review jest czwartym reprezentacyjnym pojazdem, który producent dostarczył brytyjskiej królowej. Zastąpi on poprzednika, który z powodzeniem służył od 2002 roku. Natomiast pierwszym Land Roverem, którym jeździła Elżbieta II był model Series 1 (poprzednik Defendera) z 1953 roku.