Gigafactory Berlin Elona Muska to, jak dotąd jedyny zakład produkcyjny Tesli w Europie i jednocześnie największa fabryka aut elektrycznych na kontynencie. Dojazd ze Świecka czy Kostrzyna nad Odrą zajmuje godzinę, nic więc dziwnego, że oferty pracy w obiekcie kierowane są także do Polaków. Niestety, wiele osób straciło tam zatrudnienie w sierpniu, gdy Tesla zrezygnowała ze współpracy z pośrednikami. Teraz firma Elona Muska znów rekrutuje, a nawet pojawi się na Targach Pracy w Szczecinie.

Tesla rekrutuje Polaków do Gigafactory Berlin. Ile płaci Elon Musk?

Obecnie w fabryce Tesli w Gruenheide pracuje około 11 tys. osób. Sporą część tej załogi stanowią Polacy, którzy albo przeprowadzili się pod Berlin, albo codziennie dojeżdżają do pracy. Firma Elona Muska pojawi się 25 października 2023 r. na Targach Pracy w Szczecinie, by skusić kolejne osoby z Polski.

Kto może znaleźć zatrudnienie w zakładzie produkcyjnym pod Berlinem? "Tesla szuka pracowników o różnym poziomie umiejętności, doświadczenia i wykształcenia. Również doświadczenie w branży motoryzacyjnej nie jest konieczne" – donosi "Rzeczpospolita". Według informacji, do których dotarł dziennik, zarobki nie są tak atrakcyjne jak u niemieckich firm motoryzacyjnych, ale ich fabryki nie leżą tak blisko granicy z Polską.

Wnętrze fabryki Tesli pod Berlinem Foto: gofra / Shutterstock
Wnętrze fabryki Tesli pod Berlinem

Przykładowe stawki w Tesli:

  • 28 tys. zł miesięcznie dla inżyniera
  • 25 tys. zł miesięcznie dla programisty
  • 22,8 tys. zł miesięcznie dla kierownika zespołu
  • ok. 15 tys. zł miesięcznie dla technika-mechatronika
  • ok. 13 tys. zł miesięcznie dla pracownika przy taśmie

Kariera w Tesli. Gdzie szukać ofert pracy?

Aby przejrzeć oferty zatrudnienia w Tesli, nie trzeba fatygować się na targi w Szczecinie. Firma Elona Muska na bieżąco publikuje anonsy online w zakładce "Kariera". Tesla zachęca pracowników 30-dniowym urlopem, programem emerytalnym, ułatwionym dostępem do ośrodków zdrowotnych i sportowych czy zniżkami na akcesoria i ulepszenia samochodów marki. Oferty dotyczą także zatrudnienia na terenie Polski (m.in. w Ząbkach, Katowicach, Gdańsku i Poznaniu).