Do niebezpiecznego zdarzenia, które widzieli inspektorzy ITD, doszło na odcinku autostrady A4 w Gliwicach. Funkcjonariusze stali tuż za bramkami służącymi niegdyś do poboru opłat (ten sposób został zastąpiony problematycznym dla kierowców systemem e-TOLL) i kontrolowali, czy kierowcy pojazdów ciężarowych stosują się do obowiązujących w okresie świątecznym ograniczeń w ruchu drogowym. Gdy usłyszeli huk, musieli przerwać obowiązki służbowe i ruszyć na pomoc kobiecie.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

ITD. Kierująca staranowała barierę na A4

Huk był efektem najechania na barierę ochronną przez kobietę kierującą ciemnym Jeepem Patriot. Bariery rozdzielające sąsiednie pasy ruchu zdały egzamin i wyhamowały amerykańskiego crossovera, zanim ten uderzył w betonowy słupek przed nieużywanym już okienkiem do wydawania biletów na śląskim odcinku autostrady A4.

Nie tracąc chwili, inspektorzy ITD podjechali radiowozem do rozbitego samochodu, zabezpieczyli miejsce zdarzenia, blokując przejazd oznakowanym furgonem, sprawdzili, czy osoby podróżujące Jeepem nie wymagają udzielenia pomocy i wezwali służby ratunkowe.

Kobieta wjechała w bariery na oczach funkcjonariuszy ITD Foto: ITD
Kobieta wjechała w bariery na oczach funkcjonariuszy ITD

ITD. Kierująca i pasażerka zostały zabrane do szpitala helikopterem

Chociaż początkowo ani kobieta kierująca Jeepem, ani małoletnia pasażerka nie wymagały pomocy medycznej, po jakimś czasie od uderzenia kobieta poczuła się gorzej i została zabrana do szpitala przez załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zbadać okoliczności tego zdarzenia, nie podają jeszcze żadnych informacji na temat kolizji na autostradzie A4. Obecni od samego początku na miejscu inspektorzy ITD zasługują na pochwałę – wzorowo poradzili sobie z sytuacją na służbie, której zupełnie się nie spodziewali.