Trasę przejazdu tego zestawu ciężarowego można było naprawdę łatwo śledzić po śladach zostawianych na nawierzchni drogi. Funkcjonariusze ITD (Inspekcji Transportu Drogowego) z Opola zatrzymali kierowcę do kontroli z innego powodu – już na pierwszy rzut oka nie zgadzało się ułożenie kłód drewna na prowadzonym przez niego samochodzie ciężarowym.

ITD z Opola: kierowca wiózł drewno, gubiąc olej

Do kontroli doszło na DK 45 w Osowcu niedaleko Opola. Kłody wiezione na dodatkowej przyczepie zostały ułożone poprawnie, zaś te na pace samochodu ciężarowego leżały w poprzek pojazdu i nie były w żaden sposób zabezpieczone, co zdaniem patrolu ITD stwarzało realne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Transport niewłaściwie umieszczonego drewna został więc wstrzymany.

Zobacz: Potworny wypadek w Hiszpanii. Kierowca ciężarówki wisiał 30 m nad ziemią [Wideo]

Za nieprawidłowe umieszczenie przewożonego towaru kierowca zestawu ciężarowego został ukarany mandatem, ale to nie był jedyny zarzut wobec niego. Funkcjonariuszy z Opola zaniepokoił również stan techniczny ciężarówki – z mostu napędowego na trzeciej osi wyciekał olej.

Wyciek oleju zauważony przez patrol ITD Foto: GITD
Wyciek oleju zauważony przez patrol ITD

Z tego powodu kierowcy został zatrzymany dowód rejestracyjny, a inspektorzy nakazali mu skierować się prosto do warsztatu lub bazy firmy. Konsekwencje poniesie też przewoźnik – grozi mu kara pieniężna, której wysokość zostanie określona w postępowaniu administracyjnym.