Koniecznością przeładowania przewożonego transportu zakończyła się kontrola przeprowadzona przez inspektorów ITD. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego (WITD) w Olsztynie przekazał, że przewoźnik zagraniczny w naczepie przewoził nieodpowiednio zabezpieczony ładunek drewna okrągłego.

Aby drewniane bele nie przemieszczały się podczas jazdy, zabezpieczono je za pomocą odciągów taśmowych i kombinowanego ształowania z wykorzystaniem drewnianych pali. W ocenie ITD nie gwarantowało to bezpieczeństwa, dlatego cały transport w asyście radiowozu skierowano na bezpieczny parking, gdzie drewno zostało przeładowane na pojazd kłonicowy przeznaczony do tego rodzaju transportu.

W naczepie przewoził drewno, ale "zapomniał" je odpowiednio zabezpieczyć Foto: WITD w Olsztynie
W naczepie przewoził drewno, ale "zapomniał" je odpowiednio zabezpieczyć

W trakcie kontroli inspektorzy odkryli coś jeszcze. Jedna z opon w naczepie była uszkodzona mechanicznie, a jej bieżnik był rozwarstwiony. W związku z tym ITD zatrzymała dowód rejestracyjny naczepy. Za brak należytego zabezpieczenia przewożonego ładunku oraz stan techniczny naczepy kierowca został ukarany mandatami karnymi.