• Kia Picanto po liftingu kosztuje minimum 39 990 zł
  • Samochód dostępny jest z dwoma silnikami do wyboru: 1.0/67 KM lub 1.2/84 KM
  • W polskich salonach Picanto po modernizacji pojawi się w trzecim kwartale 2020 roku

Picanto, niezależnie od wersji, zyskało po modernizacji świeży wygląd, ale najbardziej zauważalne zmiany wprowadzono w odmianach GT-Line i X-Line. W obu wersjach zastosowano nowy kształt atrapy chłodnicy, a jej chromowana listwa ciągnie się poniżej przeprojektowanych reflektorów, a to sprawia, że auto wygląda na szersze niż jest w rzeczywistości. Po każdej stronie „tygrysiego nosa” dodano kolorystyczne wyróżnienie – czerwone w GT Line i czarne w X Line. Z tyłu samochód ma nowe lampy wykonane w technologii LED i bardziej smukłe światła przeciwmgielne.

Zarówno modele GT-Line, jak i X-Line zyskały odświeżony przedni zderzak z ostrzejszymi liniami. W modelu GT-Line wlot powietrza w zderzaku lakierowanym w kolorze nadwozia jest teraz większy i szerszy, a sportowy charakter podkreślają czarne, błyszczące detale. W modelu
X-Line zderzak nawiązuje stylistyką do masywnych zderzaków z dodatkowymi osłonami znanymi z SUV-ów, z wykończeniem imitującym metal i logo X-Line oraz z błyszczącym czarnym obramowaniem, które rozciąga się od osłony chłodnicy do nadkoli z boku samochodu.

Picanto po faceliftingu jest dostępne w 10 kolorach nadwozia do wyboru, a całości dopełniają nowe 16-calowe aluminiowe felgi.

Kia Picanto – nowoczesne wnętrze

We wnętrzu auta stosowane są dwa ekrany – 8-calowy, dotykowy wyświetlacz zestawu multimedialnego oraz 4,2-calowy w zestawie wskaźników. W zależności od wybranej wersji, Kia Picanto oferowana jest z materiałową tapicerką lub z połączeniem materiału i ekologicznej skóry.

Zmiany wprowadzone w Picanto po liftingu poprawiły nie tylko wygląd pojazdu, lecz także przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa jazdy. Za 1500 zł bazową wersję można doposażyć w Pakiet Bezpieczeństwa, który obejmuje system autonomicznego hamowania z dwoma trybami pracy – miejskim i pozamiejskim oraz zegary z 4,2-calowym wyświetlaczem komputera pokładowego.

Tyle samo dopłaty wymaga znacznie bogatszy pakiet do droższej wersji L. W jego skład wchodzą: system autonomicznego hamowania z dodatkową funkcją wykrywania pieszych, tempomat z ogranicznikiem prędkości, asystent utrzymania pasa ruchu i prowadzenia auta pośrodku pasa oraz system ostrzegania o zmęczeniu kierowcy.

Kia Picanto – teraz jest bezpieczniej

Wraz z debiutem nowego Picanto w ofercie pojawia się pakiet Business Line zawierający pakiet zimowy, dostęp bezkluczykowy, nawigację z łącznością UVO, tylne czujniki parkowania, przyciemniane szyby tylne oraz aluminiowe 15” felgi. Wartość pakietu to 8000 zł, natomiast dla klientów dostępny jest w cenie 6000 zł.

Kia Picanto po liftingu dostępna będzie z dwoma, benzynowymi silnikami do wyboru. Bazowy napęd stanowi trzycylindrowe 1.0 o mocy 67 KM, współpracujące z pięciobiegową manualną skrzynią. Alternatywą dla tej jednostki jest wersja 1.2, generująca 84 KM. W tym przypadku do wyboru jest przekładnia manualna lub zautomatyzowana. Ceny auta ze słabszym silnikiem zaczynają się od 39 990 zł, a z mocniejszym od 42 990 zł. Picanto po modernizacji pojawi się w polskich salonach w trzecim kwartale 2020 roku.

Kia Picanto – cennik

M L GT Line X Line
1.0 man. 5 39 990 zł 50 490 zł
1.2 man. 5 42 990 zł 53 490 zł 62 490 zł 62 490 zł
1.2 aut. 5 46 490 zł 56 990 zł 65 990 zł 65 990 zł