Nowy taryfikator mandatów wszedł w życie 1 stycznia 2022 r. Za przekroczenie prędkości o 71 km na godz. i więcej kwota mandatu karnego wynosi aż 2,5 tys. zł. Najwyraźniej jeszcze nie wszyscy kierowcy zdają sobie z tego sprawę.

Kierowca BMW znacznie przekroczył prędkość

O surowości nowych kar boleśnie przekonał się na własnej skórze 31-letni mężczyzna, który 6 stycznia jechał swoim BMW po drodze krajowej numer 29. Kierowca przekroczył prędkość o 83 km na godz. 31-latek otrzymał 10 punktów karnych oraz mandat w wysokości 2,5 tys. zł.

Zobacz też: Kierowca BMW dmuchał w alkomat i zabrakło skali do pomiaru

Wykroczenie zostało zarejestrowane przy pomocy nieoznakowanego radiowozu z wideorejestratorem, na którym pracują policjanci z grupy SPEED.

Zobacz też: 10 zaskakujących modeli słynnych firm. BMW z 1 cylindrem, wojskowa terenówka Alfy Romeo - motoryzacyjne sensacje

Nowy taryfikator mandatów – czy jest mniej wypadków?

Już od 10 dni funkcjonuje nowy taryfikator mandatów. Czy bardziej surowe niż do tej pory kary za wykroczenia drogowe wpłynęły na statystyki wypadków? Jak na razie niespecjalnie. Podczas pierwszych 10 dni 2022 r. na polskich drogach zginęło 49 osób. To dokładnie tyle samo, ile zginęło w porównywalnym okresie rok wcześniej. W tym roku policja ma dodatkowo do czynienia ze znacznie większą liczbą kierujących po alkoholu. Jest także więcej rannych w wypadkach.

Zobacz też: BMW X5 – model, którym BMW rozpoczęło swoją przygodę z SUV-ami