Do zdarzenia doszło w piątek 30 grudnia w na ul. Poselskiej w Środzie Wielkopolskiej (woj. wielkopolskie). Poruszający się Oplem Vectrą mężczyzna ze sporą prędkością wjechał na pasy, gdy przechodzili po nich piesi mający zielone światło. Na nagraniu udostępnionym przez policję widać, jak piesi idą po pasach, a kierowca pędzi, jedynie lekko zwalniając.

"Kierowca Opla Vectry zignorował nie tylko czerwone światło, ale przede wszystkim znajdujących się na pasach ludzi!" opisali sytuację policjanci.

Sytuację nagrała kamerka z innego auta, a o sprawie powiadomili policjantów sami przechodnie uczestniczący w zdarzeniu.

Zobacz też: Policjanci śledzili zachowanie kierowców z nietypowego miejsca

23-latek nie miał nigdy prawa jazdy

Policjanci ustalili właściciela auta. Jak się okazało, mężczyzna pożyczył auto synowi, a 23-latek usiadł za kierownicą, nie posiadając nigdy uprawnień do kierowania pojazdami. Młody mężczyzna usłyszał zarzuty za popełnione wykroczenia.

Za te wykroczenia taryfikator przewiduje 30 punktów karnych i 3 tys. zł mandatu. Jednak z uwagi na zagrożenie, jakie spowodował 23-latek, policjanci podjęli decyzję o skierowaniu sprawy do sądu. Grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat oraz kara pieniężna do 30 tys. zł.

Zobacz też: Wjechał w ludzi i psa na przejściu dla pieszych

Źródło: sroda-wielkopolska.policja.gov.pl