Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Jaworze, 26 czerwca ok. godz. 19.30, na Placu Wolności po rondzie driftowało BMW. Z materiału wideo, który został zamieszczony w mediach społecznościowych 7 lipca, wynika, że kierowca kilkukrotnie okrążał je z piskiem opon i nie zważał na inne pojazdy, które chciały wjechać na rondo.

Jawor, woj. dolnośląskie Foto: Mapy Google
Jawor, woj. dolnośląskie

Driftował po rondzie, bo lubi to robić. Kierowcę czeka surowa kara

Już po kilku godzinach od publikacji filmu w sieci, lokalna policja ustaliła dane kierowcy. Jest nim 27-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego. W rozmowie z funkcjonariuszami pirat drogowy starał się wytłumaczyć swoje zachowanie, jednak sposób, w jaki to zrobił, było zaskakujące. Stwierdził bowiem, że driftował po drodze publicznej, bo lubi to robić.

Według służb to nie pierwszy konflikt z prawem 27-latka. Na początku czerwca zostało mu zatrzymane prawo jazdy z powodu prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Natomiast w związku z szaloną jazdą po rondzie, odpowie zarówno za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez wprowadzenie pojazdu w niekontrolowany poślizg boczny, jak i za jazdę bez uprawnień. Za pierwsze wykroczenie grozi grzywna do 3 tys. zł, a za drugie — nawet 5 tys. zł kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

(ap)