Jak podaje małopolska policja, w środę na drodze krajowej nr 44 w Jaśkowicach doszło do pościgu za podejrzanym samochodem. Policjanci ruchu drogowego z grupy Speed zauważyli jadący z przeciwnego kierunku pojazd marki Audi RS3. Samochód od razu zwrócił ich uwagę, ponieważ nie posiadał przedniej tablicy rejestracyjnej. To jednak nie wszystko.

Policjanci zwrócili uwagę na brak przedniej tablicy rejestracyjnej w samochodzie Foto: Małopolska Policja / malopolska.policja.gov.pl
Policjanci zwrócili uwagę na brak przedniej tablicy rejestracyjnej w samochodzie

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Kierowca audi próbował rozjechać policjantów. Użyto broni

Kierowca Audi RS3 na widok przejeżdżającego obok radiowozu policyjnego od razu przyspieszył. To zaniepokoiło policjantów, którzy od razu podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej. Gdy zawrócili, aby dogonić podejrzane auto, jego kierowca zaczął uciekać.

— relacjonuje małopolska policja.

Uciekający samochód zatrzymał się w rowie Foto: Małopolska Policja / malopolska.policja.gov.pl
Uciekający samochód zatrzymał się w rowie

Czytaj także: Zauważył na pasach księdza z ministrantem. Wszystko nagrał [WIDEO]

Gdy policjanci wyszli z radiowozu, kierowca Audi ruszył nagle do tyłu. Jeden z mundurowych musiał odskoczyć na bok, aby nie zostać potrąconym. Policjanci zaczęli oddawać strzały w kierunku uciekającego pojazdu.

— opisuje policja.

Czytaj także: Policjanci zajrzeli pod samochód i oniemieli. "Niezrozumiałe wahania wagi"

Kierowcą Audi okazał 24-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. Został już zatrzymany. Policjanci trafili do szpitala, gdzie otrzymali pomoc medyczną. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

(AnG)

Ładowanie formularza...