Pracownik jednego z zakładów produkcyjnych mieszczących się na terenie powiatu opatowskiego (woj. świętokrzyskie) podzielił się z policją swoimi podejrzeniami. Przypuszczał, że czasie załadunku cementu dochodzi do popełnienia przestępstwa.

Resztę artykułu znajdziesz pod materiałem wideo:

Oszukiwał podczas załadowania cementu. Miał specjalny mechanizm

Pracownik zakładu produkcyjnego zwrócił uwagę na "niezrozumiałe wahania wagi elektrycznej oraz dłuższy czas ładowania jednej z cementonaczep zaopatrujących się w cement sypki". W związku z tym postanowił dodatkowo zważyć pojazdy na wadze kontrolnej, która wykazała, że dopuszczalna masa całkowita została przekroczona i to o prawie pięć ton. Jak podaje policja, automatyczny mechanizm ładowania cementu nie dopuszcza do przekroczenia łącznej wagi zespołu pojazdów oraz załadowanego materiału w wymiarze 40 ton. W tym przypadku jednak całość ważyła aż 45 ton.

— informuje Komenda Powiatowa Policji w Opatowie.

Tak wyglądał zamontowany mechanizm pomagający w oszustwie Foto: Komenda Powiatowa Policji w Opatowie / Komenda Powiatowa Policji w Opatowie
Tak wyglądał zamontowany mechanizm pomagający w oszustwie

W ten właśnie sposób kierowca zespołu pojazdów zaniżał rzeczywistą masę załadowanego cementu. W efekcie naraził na straty zakład produkcyjny, od którego pobierał surowiec, wprowadzając jego pracowników w błąd co do ilości zakupionego materiału.

39-latek, który obsługiwał zespół pojazdów transportujących cement, to mieszkaniec powiatu radomskiego. Usłyszał już zarzut "wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym". Za coś takiego grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Opatowie zastosowała wobec 39-latka dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

Źródło: opatow.policja.gov.pl

(AnG)