Do zdarzenia doszło 14 stycznia w Wiśniewie. Patrol ruchu drogowego zauważył kierującego autobusem, który zatrzymał się w pobliżu szkoły. W pojeździe nie było tylnej szyby. Otwór po szybie zabezpieczony został tekturą, przymocowaną na listewce. Konstrukcja wyglądała tak:

Autobus przewoźnika z Przasnysza
Autobus przewoźnika z Przasnysza

Jak podała policja, podczas kontroli okazało się, że miejsca dla pasażerów z tyłu pojazdu zabezpieczone są za pomocą taśmy, którą przewiązane były fotele.

Autobus przewoźnika z Przasnysza
Autobus przewoźnika z Przasnysza

Policjanci przyznają, że nie mieli jeszcze do czynienia z podobnym rodzajem usterki w autobusie, którym przewożone są dzieci.

Zobacz też: Łatwiej znaleźć rozbite Lamborghini niż jego kierowcę. Kolizja w Warszawie

Kierujący pojazdem 61-letni mieszkaniec Mławy został ukarany mandatem, policjanci zakazali mu dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny.

Autobus należał do przewoźnika z Przasnysza. Sprawa skierowana zostanie do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu.

Zobacz też: "Uprzejmie donoszę, filmik w załączeniu". Policja: tego kierowcę też przesłuchamy!

Dodatkowe kontrole drogowe w związku z feriami

Policjanci zapowiedzieli dodatkowe kontrole drogowe, które obejmą autokary oraz busy przewożące dzieci na ferie zimowe. Te w pięciu województwach rozpoczęły się 15 stycznia. Mundurowi sprawdzać będą stan techniczny aut, trzeźwość kierujących, warunki przewozu pasażerów oraz liczbę przewożonych osób.

Ferie zimowe w szkołach przewidziane są w czterech terminach.

  • Pierwsi, od 15 do 30 stycznia, odpoczywać będą uczniowie z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i z wielkopolskiego. 
  • Od 22 stycznia do 6 lutego wolne mają uczniowie z woj. podlaskiego i z warmińsko-mazurskiego. 
  • Od 29 stycznia do 13 lutego na ferie wybiorą się dzieci z woj. dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i z zachodniopomorskiego. 
  • Jako ostatni, od 12 do 27 lutego, przerwę w zajęciach będą mieć uczniowie z woj. lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i ze śląskiego. 

Zobacz też: 10 dni nowego taryfikatora mandatów – czy mniej jest wypadków? Sprawdzamy!

Źródło: Mazowiecka Policja