McLaren Speedtail to wyjątkowy bolid i następca legendarnego modelu F1. Tak jak słynny poprzednik również Speedtail został wyprodukowany w zaledwie 106 sztukach, z których każdy był wyceniany na minimum 2 mln dolarów i już dawno znalazł nabywcę. Teraz ich cena jest już znacznie wyższa, a właściciele niechętnie pozbywają się swoich zabawek. Dlatego, gdy jakiś Speedtail pojawi się na aukcji, kolekcjonerów oraz inwestorów nie brakuje.

McLaren Speedtail – unikat z przebiegiem 48 km

Egzemplarz wystawiany przez dom aukcyjny RM Sotheby's ma numer seryjny 36, został zamówiony przez klienta w czerwcu 2020 roku i dostarczony do McLarena w Filadelfii kilka miesięcy później. Na liczniku ma zaledwie 30 mil (48 km). Nadwozie pomalowano na kolor MSO Heritage Atlantic Blue i ma charakterystyczne białe pasy. Białe są również alufelgi. Na przednich zamontowano specjalne osłony z włókien węglowych. Zaciski tarcz hamulcowych oraz pokrywa silnika polakierowane są na czarno, natomiast końcówki układu wydechowego zintegrowane z tylnym dyfuzorem mają tytanowe wykończenie określane jako Stealth Titanium.

Wnętrze z trzymiejscowym układem siedzeń (kierowcy centralnie, dwa boczne przesunięte delikatnie do tyłu) wykończone jest karbonem, aluminium, skórą i alcantarą. Uwagę zwracają też dwa monitory bo bokach pokazujące obraz z kamer wstecznych (Speedtail nie ma zewnętrznych lusterek), a także gustowna walizka ze skóry i karbonu idealnie pasująca do bagażnika z przodu oraz zestaw tytanowych narzędzi w kolorze złotym. Zgodnie z protokołem zamówienia same opcje wyposażenia kosztowały ponad 170 tys. dolarów.

McLaren Speedtail – moc 1070 KM

Dal przypomnienia: McLaren Speedtail napędzany jest 4-litrowym silnikiem benzynowym oraz motorem elektrycznym, których łączna moc to 1070 KM, a maksymalny moment obrotowy – 1150 Nm. Auto może przyspieszać do 300 km/h w niespełna13 s, a jego prędkość maksymalna przekracza 400 km/h, dzięki czemu jest też zaliczany do grona najszybszych seryjnych samochodów na świecie.

Aukcja już 22 stycznia, a chętni mogą już rejestrować się na stronie RM Sotheby's. Cena nie jest znana, ale można przypuszczać, że znacznie przekroczy pierwotne 2 mln dolarów. Jedno jest pewne, to doskonała lokata kapitału.