Obecnie oferowana klasa S to 6. generacja luksusowej limuzyny, w ofercie Mercedesa od 2013 roku. W ciągu ostatnich 4 lat Mercedes sprzedał na całym świecie ok. 300 tys. sztuk klasy S.

Po 4 latach stuttgarcka firma zdecydowała się na odświeżenie auta. Na zewnątrz zmiany objęły tylne zderzaki, końcówki układu wydechowego, tylne lampy, reflektory (LED-owe). W środku w odnowionej klasie S zamontowano kierownicę z modelu S coupe (3-ramienną), zmieniono także panel z przyciskami sterującymi.

Odnowiona klasa S otrzymała także nowe systemy pozwalające na jazdę autonomiczną (bez udziału kierowcy) – podobnie, jak w klasie E. Oczywiście jazda autonomiczna możliwa jest tylko w ograniczonym czasie (w klasie E kilkadziesiąt sekund, a ile w klasie S tego jeszcze nie wiemy, prawdopodobnie jest to czas zbliżony jak w klasie E).

Nowa klasa S ma m.in. funkcję samodzielnego parkowania oraz wszelkie dostępne układy elektroniczne poprawiające komfort jazdy i zapewniające maksymalne bezpieczeństwo.

Klasa S po face liftingu pojawi się w salonach Mercedesa jesienią 2017 r. Zmiany wprowadzone zostaną nie tylko do limuzyny, lecz także do wersji coupe i cabrio.