Auto Świat Wiadomości Aktualności Monza Concept - wizja przyszłości Opla

Monza Concept - wizja przyszłości Opla

Opel zaprezentował swoje najnowsze dzieło: koncept o nazwie Monza. Światowa premiera pojazdu odbędzie się podczas salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie odbywającego się we wrześniu. Oto pierwsze szczegóły dotyczące modelu.

Opel Monza
Opel
Opel Monza

Monza Concept jest zapowiedzią tego, czego w przyszłości mogą spodziewać się klienci niemieckiej marki. Samochód odznacza się aerodynamiczną sylwetką oraz wykorzystaniem nowych rozwiązań w układzie napędowym i systemach audio-informacyjnych.

Opel wykorzystał tu dużo nowości stylistycznych. Wyraźnie zarysowana maska przechodzi w nisko opadający zderzak i ma ciekawy kształt reflektorów, co podkreśla mocny charakter samochodu. Znajdziemy też typowe dla Opla przetłoczenie na masce — teraz bardziej trójwymiarowe i lepiej widoczne oraz chromowaną listwę z logo marki na osłonie chłodnicy. Kolejny element podkreślający sportowy wizerunek to zagłębienia pod reflektorami.

Sportowa estetyka modeli Opla zawsze związana była z funkcjonalnością. Monza Concept nie różni się pod tym względem od nowatorskiego w swoich czasach Opla Monza Coupe produkowanego w latach 1978–1986. Również w nim elegancję i dynamikę stylu połączono z przemyślanymi oraz funkcjonalnymi rozwiązaniami dla kierowcy i pasażerów. Podobieństwa między obydwoma pojazdami widać także w takich elementach, jak duże przeszklone powierzchnie i niska dolna krawędź bocznych szyb.

Poprzednia Monza była pierwszym samochodem na rynku wyposażonym w cyfrowy zestaw wskaźników. W Monzy Concept również zastosowano to rozwiązanie.

Monza Concept to najnowszy efekt wizjonerskiego projektu przygotowywanego przez firmę Opel na targi IAA. Jednak tradycja ta sięga już 1965 roku i spektakularnego Opla Experimental GT. W tamtym czasie Opel był pierwszym producentem samochodów w Europie, który przygotował koncepcyjną wersję studyjną i zaprezentował ją na targach motoryzacyjnych. Experimental GT wywołał entuzjazm wśród dziennikarzy i publiczności oraz zapoczątkował zwyczaj budowania samochodów koncepcyjnych jako sposobu na przedstawienie innowacyjnych pomysłów i przyszłych rozwiązań przygotowywanych na potrzeby seryjnych modeli. Studyjne Ople z lat 60. XX wieku odniosły taki sukces, że wkrótce wszyscy europejscy konkurenci marki zaczęli konstruować i prezentować własne analogiczne projekty.

Experimental GT wywołał entuzjazm wśród dziennikarzy i publiczności oraz zapoczątkował zwyczaj budowania samochodów koncepcyjnych jako sposobu na przedstawienie innowacyjnych pomysłów i przyszłych rozwiązań przygotowywanych na potrzeby seryjnych modeli. Studyjne Ople z lat 60. XX wieku odniosły taki sukces, że wkrótce wszyscy europejscy konkurenci marki zaczęli konstruować i prezentować własne analogiczne projekty.

materiał promocyjny

Sprawdź nr VIN za darmo

Zanim kupisz auto, poznaj jego przeszłość i sprawdź, czy nie jest kradziony lub po wypadku

Numer VIN powinien mieć 17 znaków