Youtubowy kanał "Stop Pirat" opublikował nagranie wstrząsającego zdarzenia, do którego doszło na rondzie Orląt Lwowskich w Kluczborku. Na wideo widać, jak motocyklista z impetem uderza w krawężnik, a po chwili we wjeżdżającego prawidłowo na rondo rowerzystę. Jednoślad kilkukrotnie odbija się od nawierzchni, a cyklista kamienieje, nie dając znaków życia.

Zerknij: Uderzył w niego pijany policjant. Od 11 lat walczy o sprawiedliwość

Po chwili do leżącego podbiega sprawca zdarzenia i kontroluje, czy żyje. Nagle motocyklista bierze swoją maszynę i próbuje odjechać. Jednak udaremnia mu to jeden z kierowców — świadek zdarzenia. W efekcie kierujący porzuca motor i ucieka na piechotę.

Czytaj: Jak legalnie używać kamerek samochodowych? Eksperci tłumaczą

Rowerzysta z obrażeniami trafił do szpitala

Jak informuje portal prostozopolskiego.pl, działania strażaków sprowadzały się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu 60-letniemu rowerzyście. Po przyjeździe ambulansu cyklista został przekazany w ręce medyków. Rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Sprawdź: Podziemny wybuch w Johannesburgu. Wyrzucił w powietrze ponad 20 samochodów

Kluczborska policja poszukuje motocyklisty

Opolscy policjanci potwierdzają przebieg zdarzenia. Prowadzone jest postępowanie pod kątem wypadku drogowego. Poszkodowany mężczyzna doznał obrażeń w postaci złamania ręki oraz ogólnych potłuczeń ciała. Na miejscu zabezpieczone zostały monitoringi, które są poddawane analizie mówi w rozmowie z "Auto Światem" aspirant Krystyna Alaszewicz z kluczborskiej komendy.

Jak dodaje policjantka, kierowca motocykla na razie nie został ujęty. Zbiegł z miejsca zdarzenia. Obecnie stróże prawa ustalają jego personalia.