Jak informuje serwis Automobilwoche.de akcja serwisowa została rozpoczęta w Niemczech, gdzie Federalny Urząd Transportu Samochodowego poinformował, że usterka dotyczy 7896 samochodów na całym świecie wyprodukowanych w latach 2020-2022, z czego w Niemczech wezwano 4182 samochody.

Dalszy ciąg tekstu pod materiałem wideo:

Powodem wezwania pojazdów są poduszki powietrzne chroniące głowę, które mogą być nieprawidłowo zamocowane. Problem jest na tyle poważny, że w przypadku ich uruchomienia, mogą zwiększyć obrażenia pasażerów. To jednak nie wszystko, bowiem wiązka przewodów tych poduszek może być źle położona, przez co samochód może ulec różnym awariom. Istnieje jednak także ryzyko pożaru pojazdu.

Problem leży w zaciskach mocujących poduszkę powietrzną. W serwisie zostaną one sprawdzone i w razie potrzeby skorygowane. Mechanicy zweryfikują także wiązkę i jeśli będzie taka potrzeba, zostanie naprawiona i zabezpieczona przed dalszymi uszkodzeniami.

Do tej pory nie stwierdzono jednak żadnych wypadków związanych z wyżej wymienionymi wadami. Polski oddział Volkswagena także do tej pory nie ogłosił akcji serwisowej do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).