Już w najbliższą niedzielę (29 stycznia 2023 r.) zagra 31. finał WOŚP. Jak co roku w ogólnopolską zbiórkę fundacji Jurka Owsiaka włączyła się też stolica, a jednym z efektów działań jest nietypowa rozświetlona "rzeźba" stworzona przez Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie.

Nietypowa nie tylko dlatego, że do jej "budowy" wykorzystano 34 pojazdy komunikacji zbiorowej, ale też ze względu na to, że trzeba ją podziwiać z lotu ptaka. "To prawdopodobnie najpiękniejsza rzecz, jaką zobaczycie dziś w internecie... Znów zagraliśmy z WOŚP i to w jakim stylu!" – MZA chwali się na Facebooku.

MZA gra z WOŚP. Autobusowe serce i licytacja

Serce ułożone z autobusów zajmuje niemałą powierzchnię, dlatego trzeba było znaleźć na nie odpowiednie miejsce. MZA postawiło na swój teren, czyli zajezdnię przy ul. Stalowej w Warszawie. Oczywiście, nie jest to permanentna (ani nawet czasowa) instalacja – powstała tylko w celu uwiecznienia jej na zdjęciach i nagraniach.

To też niejedyne działanie przedsiębiorstwa transportowego, które ma wesprzeć w tym roku fundację Jurka Owsiaka. W ramach 31. finału WOŚP można też wylicytować dzień spędzony z "kanarami"... Żartujemy!

Zwycięzca internetowej aukcji opublikowanej w serwisie Allegro zobaczy, jak wygląda praca funkcjonariusza Nadzoru Ruchu MZA – w centrali (monitorowanie wszystkich pojazdów MZA na ekranach i przyjmowanie zgłoszeń) i w terenie (obsługa zdarzeń na mieście). Licytacja kończy się w środę 1 lutego.