Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w piątek 18 listopada br. w miejscowości Woroniec. Jak ustaliła policja, kierująca samochodem marki Jeep nie ustąpiła pierwszeństwa kierowcy Audi, wyjeżdżając z drogi gruntowej. 26-latka uderzyła w jadące auto, przez co wraz z pasażerką trafiła do szpitala. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne, a całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Podczas analizy tej sytuacji policjanci odkryli jednak coś jeszcze. Kierowca Audi figurował w policyjnej bazie jako osoba z odebranymi uprawnieniami do prowadzenia pojazdów. Aktualnie trwa dalsze wyjaśnianie okoliczności kolizji.

Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z Audi Foto: Policja
Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z Audi

Policja apeluje o zachowanie ostrożności

Jesienna i zimowa aura na pewno nie sprzyja bezpieczeństwu na drogach. Śliska nawierzchnia, przymrozki, a nawet wczesny śnieg, który zaskakuje wszystkich to tylko niektóre z czynników wpływających na liczbę wypadków. Warto pamiętać, że takie warunki znacznie wydłużają drogę hamowania i sprawiają, że koła łatwiej tracą przyczepność. Z tego powodu policja apeluje o zachowanie odstępu od poprzedzających pojazdów i dostosowanie prędkości do panujących warunków. Zachowując rozsądek, dbamy o bezpieczeństwo swoje, jak i innych.