Wydawać by się mogło, że coś takiego jak zderzenie się pojazdów zewnętrznymi lusterkami wstecznymi zakończy się zwykłym wyjaśnieniem, kto zawinił i zakupem nowych elementów. Jednak zdarzenie, do którego doszło w sobotę (19 listopada) po godz. 6.30 w miejscowości Zakręt, miało dużo poważniejsze konsekwencje.

Po zderzeniu się lusterkami jedna z ciężarówek wjechała do przydrożnego rowu Foto: Policja Lubelska
Po zderzeniu się lusterkami jedna z ciężarówek wjechała do przydrożnego rowu

Lubelska policja przekazała, że dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o zderzeniu się dwóch ciężarówek na drodze krajowej nr 17. Jak wynika ze wstępnych ustaleń w wyniku bocznego zderzenia, w którym uczestniczyła ciężarówka marki DAF prowadzona przez ukraińskiego kierowcę oraz pojazd marki Volvo kierowany przez Polaka, prowadzący DAF-a najprawdopodobniej stracił panowanie nad zestawem i wjechał do przydrożnego rowu.

Po wypadku kierujący DAF-em 46-letni obywatel Ukrainy został przewieziony do szpitala. Policja przekazała, że mężczyzna na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń. Jak widać na zdjęciach udostępnionych przez policję, to nie było wcale takie pewne. Ciężarówka została bowiem mocno zniszczona, podobnie zresztą jak naczepa, którą przewożono rzepak.