Przyjmowanie zamówień na francuskiego minivana ma się rozpocząć w listopadzie br., więc niedługo poznamy pełny cennik nowych modeli Scenic i Grand Scenic. Na ten moment znamy cenę bazową oraz specyfikację samochodów na polski rynek.

Renault Scenic i Grand Scenic - gama

Wersja/silnik 1.2 TCe 115 KM 1.2 TCe 130 KM 1.5 dCi 110 KM 1.5 dCi 110 KM EDC 1.6 dCi 130 KM 1.6 dCi 130 KM EDC
Life 75 000 zł
Zen X X X X X
Intens X X X X
Bose X X X

Importer poinformował, że Scenic będzie seryjnie wyposażony w aż 20-calowe koła! Taki rozmiar obręczy rzeczywiście uatrakcyjni wygląd samochodu, ale co z kosztami? Opony są nietypowe, mają szerokość tylko 195 mm, a profil - 55. Ich produkcją na duża skalę zajmą się Michelin, Goodyear i Continental. Ceny mają być zbliżone do 17-calowych odpowiedników – ok. 620 zł za sztukę. Interesujące posunięcie Renault.

Renault Scenic Hybrid Assist

To jeszcze nie koniec nowości. W późniejszym terminie w 2017 roku ofertę nowego Scenica poszerzy wersja z technologią Hybrid Assist, w której skład wejdą: turbodiesel 1.5 dCi o mocy 110 KM, silnik elektryczny 10 kW, konwerter i zestaw baterii.

Nie będzie to tzw. pełna hybryda, więc samochodem nawet przez krótki czas nie pojedziemy wyłącznie na prądzie. Silnik elektryczny posłuży do wspomagania jednostki spalinowej, poprawiając przyspieszenie i obniżając zużycie paliwa. Baterie będą ładowane energią pochodzącą z hamowania. Ponadto do wyboru wersji Hybrid Assist ma przekonać niewygórowana cena – dopłata wyniesie równowartość ok. 1000 euro.

Renault Scenic Hybrid Assist Foto: Auto Świat
Renault Scenic Hybrid Assist